Już jutro Polacy mogą być zaskoczeni. Ogromne zmiany w płatnościach, dotyczą klientów wszystkich banków

Już jutro Polacy mogą być zaskoczeni. Ogromne zmiany w płatnościach, dotyczą klientów wszystkich banków Źródło: Pixabay/flyerwerk

Polacy muszą przygotować się na poważne zmiany. Klientów wszystkich banków czeka prawdziwa rewolucja związana z płatnościami. Lepiej być świadomym tego, czego można się spodziewać.

Polacy mogą być zaskoczeni zmianami, które zostaną wprowadzone w bankach. Są one związane ze sposobami płatności. Klienci powinni zapoznać się z nowymi zasadami, żeby mieć świadomość tego, co ich czeka. 

Polacy muszą przystosować się do nowych zasad 

Polacy będą musieli przystosować się do nowych zasad narzuconych przez dyrektywę Unii Europejskiej. Jutro, czyli 14 września, wchodzi w życie PSD2 (ang. Payment Services Directive), która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów.

Rozporządzenie z założenia ma ułatwić życie klientów, jednak trzeba będzie się przyzwyczaić do ogromnych zmian związanych z logowaniem się do internetowych kont.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co się zmieni? 

Przede wszystkim zostanie zastosowana procedura silnego uwierzytelnienia, co oznacza, że przy każdym logowaniu tożsamość konsumenta zostanie dwukrotnie zweryfikowana. Będzie to działać w oparciu o co najmniej dwa elementy: wiedzę, posiadanie, cechy klienta. Wszystko po to, żeby zapobiec internetowym oszustom i zwiększyć bezpieczeństwo podczas logowania się na konto.

Drugą zmianą jest to, że konsument będzie musiał dużo częściej podawać swój PIN podczas zakupów. Do tej pory trzeba to było robić za każdym razem, kiedy nasz rachunek wynosił ponad 50 zł. Teraz zależne to będzie on decyzji banku. Albo gdy zapłacimy więcej niż 150 euro (ok. 650 zł), albo co 5 transakcji, niezależnie od ich wysokości. 

Nowe rozporządzenia dotyczą również zmniejszenia odpowiedzialności i szybszej reklamacji. Od jutra konsument nie będzie ponosił odpowiedzialności za straty, gdy nie mógł zdawać sobie sprawy z utraty albo kradzieży. Natomiast czas reklamacji zamiast 30 dni będzie wynosił 15 dni.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

2. Jej mąż zmarł po wypiciu popularnego napoju. Teraz ostrzega innych, pod żadnym pozorem tego nie pijcie

To są najważniejsze zmiany, które w sposób bezpośredni dotkną klientów banków. Dodatkowo PSD2 umożliwia również powstanie Małej Instytucji Płatniczej (MIP), a także wprowadza nowy rodzaj usługodawców na rynku płatniczym czyli tzw. dostawców zewnętrznych (Third Party Provider).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Wszedł do jej mieszkania przez okno na 3 piętrze. Brutalny gwałt wstrząsnął polskim miastem
  4. Monika Brodka pilnie strzeże swej prywatności. Prawie nikt nie wiedział, jaki dramat rozgrywał się w jej domu
  5. Zdjęcia pośladków Kurdej-Szatan w sieci. To widok, którego nie da się zapomnieć

Źródło: Business Insider 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu