Jeśli możecie, zostańcie w domach, sytuacja jest bardzo poważna. Stan alarmowy dla połowy Polski

Jeśli możecie, zostańcie w domach, sytuacja jest bardzo poważna. Stan alarmowy dla połowy Polski Źródło: .

Polacy nie mogą spać spokojnie. Sytuacja wciąż jest dramatyczna i, jak zapowiadają eksperci, w najbliższym czasie nie ulegnie poprawie. Stan alarmowy objął już połowę kraju, jest źle.

Polacy od niedzielnego wieczora przeżywają istny dramat. Silny wiatr i ulewny deszcz już przyniosły wiele zniszczeć, a jak się okazuje, może być ich jeszcze więcej. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej pozostać w domach. W kolejnych godzinach będzie równie niebezpiecznie. 

Polacy, zostańcie w domach. Sytuacja jest poważna, stan alarmowy dla połowy kraju 

Jak donosi Radio Zet, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają już żadnych złudzeń, że porywisty wiatr, który od wczorajszego przedpołudnia sieje niewyobrażalne zniszczenia w całym kraju, nie ustanie tak szybko. Po poniedziałkowych anomaliach, na które złożył się nie tylko wiatr, ale i ulewy, straż pożarna otrzymała wiele zgłoszeń o powalonych drzewach czy chociażby zerwanych liniach elektrycznych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Meteorolodzy wyjaśniają, że panujące wciąż warunki atmosferyczne stanowią realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, a co gorsza, prognoza pogody na najbliższe godziny wcale nie jest bardziej optymistyczna. Niebezpieczeństwo nie minie, a ostrzeżenie objęło już połowę Polski. Alerty objęte są województwa: podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, łódzkie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie i południowo-zachodnia część województwa kujawsko-pomorskiego, a także powiaty województwa pomorskiego: pucki, wejherowski, lęborski, słupski i Słupsk.

Dzisiaj grzeje: 1. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia
2. Do końca walczyli o jej życie, niestety, śmierć zabrała ją za wcześnie. Przekazano informacje o kolejnej ofierze śmiertelnej tragedii w Bukowinie
3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

Zgodnie z zapowiedziami, we wtorek pojawi się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura najwyższa będzie oscylować w granicach 5-6 stopni. W całym kraju wystąpi porywisty wiatr osiągający nawet 80-90 km/h, a wysoko w górach do 160 km/h. Nocą pogoda nieco się uspokoi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Pedofil zaatakował 11-latkę. Załatwiła go w najlepszy sposób, mężczyzna do końca życia będzie odczuwał ból na samą myśl
  4. Tomasz Stockinger walczy z poważną chorobą. Wypłynęły nowe informacje, sytuacja jest wyjątkowo napięta
  5. Najpierw zgwałcił swoją córeczkę, później jej koleżankę. Ujawniono, jak haniebnych czynów dopuścił się 41-letni Polak

Źródło: radio zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News