Polacy nowe obostrzenia kolej
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 9 Listopada 2020

Nowe ograniczenia dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości, nagłe zaskoczenie

Polacy nagle zostali objęci nowymi ograniczeniami. Wiadomość nadeszła niespodziewanie. Nikt się nie spodziewał.

Polacy zostali nagle objęci nowymi ograniczeniami. Wiadomość o ich wprowadzeniu pojawiła się nagle. Nikt nie spodziewał się nadejścia smutnych wieści.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Polacy objęci nowymi ograniczeniami. Wiadomość o ich wprowadzeniu nadeszła nagle

Niemieckie koleje transgraniczne zdecydowały się odwołać wiele połączeń z Polską. Część pociągów została odwołana i przestałą kursować już w niedzielę. Decyzja zapadła po wprowadzeniu w naszym kraju dodatkowych obostrzeń w związku z nieustannie zwiększającą się liczbą przypadków zakażenia koronawirusem.

Deutsche Bahn to niemiecki przewoźnik, który przekazał informację o tym, że od niedzieli 8 listopada część połączeń kolejowych z Polską zostanie ograniczona. Wiele przyjazdów zostało nawet wstrzymanych do odwołania. Cała sytuacja wynikła z powodu wprowadzenia w naszym kraju nowych obostrzeń w reakcji na coraz większą liczbę zachorowań.

Niemcy zdecydowały się na wstrzymanie części połączeń kolejowych z Polską. Od niedzieli 8 listopada ruch transgraniczny organizowany jest w wymiarze ograniczonym. Część połączeń odwołano oraz ograniczono w związku ze zwiększającą się liczbą przypadków nowych zachorowań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Dotychczas odwołano już połączenia: Lubeka-Neubrandenburg-Szczecin oraz Berlin-Angermuende-Szczecin. Sytuacja ma potrwać do odwołania. Czy możliwe, że wstrzymane zostaną kolejne przejazdy?

Deutsche Bahn, niemiecki przewoźnik nie wyklucza takiej opcji. Istnieje duża szansa na to, że już w przyszłym tygodniu wstrzymane zostaną kolejne przejazdy do Polski.

Dokładne informacje o poszczególnych połączenia, które zdecydowano się wstrzymać do odwołania, można znaleźć na stronie internetowej niemieckiego przewoźnika. Deutsche Bahn wydał również komunikat, z którego wynika, iż jeśli jakiś przejazd nie pojawił się na liście wstrzymanych, oznacza to, że na ten moment bez zmian funkcjonuje zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy.

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie ustaje. W ciągu ostatnich dni regularnie notowane są liczby zakażeń oscylujące wokół 25 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Sytuacja z każdym dniem wygląda coraz poważniej oraz wzbudza obawy o to, czy polska służba zdrowia będzie w stanie podołać epidemii.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Marta i Paweł z ”Rolnik szuka żony” są razem? Na ich zdjęciach fani zauważyli znaczący szczegół, wszystko się wydało?

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

W związku z sytuacją, jaka ma miejsce w naszym kraju, Polska została zaliczona przez wiele krajów europejskich do tzw. czerwonej strefy. Rząd regularnie decyduje się na wprowadzanie kolejnych obostrzeń, których celem jest zatrzymanie, a przynajmniej ograniczenie rozprzestrzeniającej się epidemii.

W sobotę 7 listopada w życie weszły nowe obostrzenia. Znalazło się w nich między innymi ograniczenia dotyczące handlu w galeriach oraz centrach handlowych, zamknięcie placówek kulturalnych (kina, muzea, teatry). Szkoły natomiast kształcą uczniów w trybie zdalnym. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zaraziło się już niemal 550 tys. osób, 7800 zmarło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzień
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje polski mistrz świata i wybitny trener
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Zablokują ci telefon, jeżeli nie spłacasz za niego rat. Kontrowersyjne narzędzie Google
  7. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News