Polski lekarz z Włoch ujawnia wstrząsającą prawdę o epidemii. Nie ma dobrych wiadomości dla Polaków, chodzi o radykalny błąd

Polski lekarz z Włoch ujawnia wstrząsającą prawdę o epidemii. Nie ma dobrych wiadomości dla Polaków, chodzi o radykalny błąd Źródło: unsplash.com Daan Stevens

Polacy popełnili ogromny błąd? Polski lekarz z Włoch ujawnił wstrząsającą prawdę w sprawie epidemii koronawirusa.

Polacy od miesiąca wytrwale walczą z rozprzestrzeniającym się wirusem. Mimo szybko podjętych działań COVID-19 zbiera coraz większe żniwo. Rząd zaostrza wprowadzone dotychczas obostrzenia, jednak wciąż rezultaty nie są takie, jakich się spodziewano. Miliony ludzi każdego dnia zadaje sobie pytanie, kiedy możliwy będzie powrót do normalności. Tymczasem pojawiły się przypuszczenia, że nie nastąpi to tak szybko, a wszystko przez jeden ogromny błąd. 

Lekarz z Włoch ujawnił porażającą prawdę o epidemii. Polacy popełnili błąd, który zaważy na losach kraju?

Doktor nauk medycznych Mikołaj Winnicki, jak informuje portal Interia, od 18 lat mieszka oraz pracuje w szpitalach w północnej części Włoch. Tam również od kilku tygodni walczy z epidemią koronawirusa - widział, jak wyglądał początek pandemii we Włoszech oraz ja wygląda ona teraz. Wprost przyznał, że mieszkańcy zbyt długo lekceważyli wirusa, co doprowadziło do porażającego przyrostu zachorowań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Jeszcze kilka tygodni temu Włosi, podobnie jak Polacy, uważali koronawirusa za coś abstrakcyjnego. To było widoczne na każdym kroku. Osoby, które przylatywały z Chin, otrzymywały karteczki z zaleceniami domowej kwarantanny, ale nikt się nimi specjalnie nie przejmował. Nawet po pierwszych doniesieniach o zakażeniach, dla większości kilkukrotne wyjście na kawę do baru było świętym rytuałem dnia - wyjaśnił. 

Zwrócił przy tym uwagę na fakt, że im dłużej Polacy nie będą poważnie traktować epidemii i nie stosować się do zaleceń tym trudniej będzie zapanować na koronawirusem, a co za tym idzie, powrót do normalności będzie znacząco przeciągał się w czasie. Co gorsza, przyniesie to o wiele więcej ofiar śmiertelnych niż odnotowano dotychczas. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna tragedia, Małgorzata Rozenek długo o nią walczyła. Niestety, media podały najgorsze wiadomości

2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

- Do niedawna noszenie masek było traktowane dość swobodnie. Dzisiaj jeżeli ktoś pojawi się w sklepie bez maseczki, wszyscy patrzą na niego jak na kryminalistę. (...) Mieszkańcy mogą wyjść do dwustu metrów od miejsca swojego zamieszkania. Bez konieczności nie można wyjechać poza granice gminy, a sankcje za złamanie zakazów są bardzo surowe. (...) Kiedy czytam informacje z Polski o beztroskim traktowaniu zaleceń to zapewniam: we Włoszech też tak było. Polacy też zrozumieją, że ograniczenia, nawet te trwające kilka tygodni, dają im szanse na szybszy powrót do normalności. Bez nich epidemia będzie trwała miesiącami, a żaden kraj na świecie nie jest przygotowany na sytuację, gdy w jednym czasie do szpitali karetki zaczną przywozić tysiące pacjentów z tą samą chorobą i wymagających tego samego sprzętu - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Dzień dopiero się zaczyna, a bilans ofiar już się drastycznie podniósł. Fatalne wiadomości od Ministerstwa
  4. Co zrobić z zakupami po powrocie do domu? Jest tylko jedna rzecz, która może ochronić domowników przed zarażeniem
  5. Polski lekarz z Włoch ujawnia wstrząsającą prawdę o epidemii. Nie ma dobrych wiadomości dla Polaków, chodzi o radykalny błąd
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News