Polacy i Ukrainki
Pixabay.com cocoparisienne
Monika Majko - 4 Października 2020

Sprzątaczki z Ukrainy zdradziły, co myślą o Polakach. Szczere i porażające słowa, ciężko uwierzyć

Polacy nie mogli uwierzyć w to, czego dowiedzieli się na swój temat. Sprzątaczki z Ukrainy wyjawiły prawdę o tym, co myślą o obywatelach naszego kraju. Szczere słowa Ukrainek zaskoczyły wiele osób.

Polacy często nie zdają sobie sprawy, że inne narody bacznie się im przyglądają. Sprzątaczki z Ukrainy ujawniły prawdę o tym, co myślą o obywatelach naszego kraju na podstawie obserwacji ich domów i codziennych nawyków. Szczere słowa zaskoczyły wiele osób, tego się nie spodziewali.

Polacy w oczach sprzątaczek z Ukrainy

Monika Sobień-Górska, autorka książki "Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują", przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z Ukrainkami, które zawodowo sprzątają w polskich domach. Pisarka zapewniła, że bohaterki jej opowieści pilnie obserwują swoich pracodawców i wyciągają wnioski. Z rozmów z nimi wyklarował się ciekawy obraz Polaków, który ukazała na łamach swojej książki.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Jedna z rozmówczyń Moniki Sobień-Górskiej była zaskoczona tym, ile alkoholu znajduje się w lodówkach Polaków i ile na co dzień obywatele naszego kraju piją.

- U nas też się pije, pewnie nawet więcej niż w Polsce, ale inaczej. Raz na jakiś czas imprezę się zrobi, pochla, faceci to nawet się pobiją, ale później idą do roboty i spokój na miesiąc. Wy pijecie inaczej. Codziennie, kieliszek za kieliszkiem, a wieczorem, jak wracam do siebie, to panie przysypiają pijane nad serialem z Netflixa - wyznała jedna ze sprzątaczek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Świadectwa sprzątaczek z Ukrainy są zaskakujące dla wielu osób

Okazuje się, że Polacy nie należą do najczystszych narodowości, wolą zapłacić za sprzątanie innym. Często w ich mieszkaniach jest po prostu brudno. Dodatkowo, wiele osób marnuje jedzenie. Ukrainki zwróciły uwagę na to, że polskie rodziny robią zakupy znacznie przewyższające ich faktyczne potrzeby, co kończy się później bezmyślnym wyrzucaniem zepsutej żywności.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Był uwielbianym aktorem, widzieliśmy go w ”M jak miłość”. Niestety nie żyje

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

- U nas się tyle nie kupuje. [...] Teraz jest moda na zdrowe jedzenie. To kupujecie tony zdrowych produktów, tylko że ich wcale nie jecie i one lądują na śmietniku. My nie wyrzucamy takich ilości jedzenia jak wy. Sprzątałam u kilku rodzin na warszawskim Wilanowie. Tam normą są zakupy raz w tygodniu, ale takie, że można by wyżywić pięcioosobową rodzinę przez pół miesiąca - wyznała jedna z Ukrainek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Służby nie nadążały, ogromne niebezpieczeństwo. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia, uważajcie
  2. Robert Lewandowski bliski zapisania się w historii sportu. Polakowi brakuje bardzo mało, będzie wśród najlepszych?
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News