MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce

MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce Źródło: pikio.pl

Polacy właśnie po raz pierwszy dowiedzieli się, ile osób w Polsce pokonało koronawirusa. Oficjalne dane przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Polacy nieustannie informowani są przez Ministerstwo Zdrowia, jak wygląda sytuacja związana z koronawirusem w kraju. Dziś MZ wprowadziło do dziennych bilansów nowe dane, które dotyczą osób, którym udało się pokonać COVID-19. W końcu wiadomo, jaki jest oficjalny bilans wyzdrowiałych pacjentów. 

Koronawirus w kraju. Polacy mogą poznać liczbę wyzdrowiałych osób

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych aktualny bilans dotyczący osób zarażonych koronawirusem. W oficjalnych dziennych raportach pojawiały się także wiadomości, ile osób jest hospitalizowanych, ile osób podlega kwarantannie oraz ile osób objętych jest nadzorem epidemiologiczny. 

Zgodnie z najnowszymi danymi hospitalizowanych jest 2303 osób, 160 587 objętych jest kwarantanną, 41 146 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. W dzisiejszym raporcie zamieszczona została kolejna liczba, która dotyczy osób, które pokonały COVID-19. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy, którzy pokonali COVID-19

W sieci pojawiało się wiele informacji o osobach, którym udało się pokonać COVID-19. Najbardziej znanym przypadkiem, jest "pacjent zero", który jako pierwszy został zdiagnozowany z koronawirusem w kraju. Po 18-dniowej hospitalizacji Mieczysław Opałka został powtórnie przebadany, a wynik testu okazał się negatywny, wtedy mężczyzna mógł opuścić szpital w Zielonej Górze. 

Dziś Ministerstwo Zdrowia, publikując oficjalny raport dotyczący koronawirusa w Polsce, podzieliło się oficjalną liczbą osób, które pokonały COVID-19. Zgodnie z zamieszczonymi danymi, liczba ta wynosi 116 osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Jest to pierwszy dzień, kiedy MZ zdecydowało się na publikacje tych danych. Do tej pory Polacy wielokrotnie zamieszczali komentarze z prośbą, by Ministerstwo Zdrowia zamieszczało oficjalne dane dotyczące wyleczonych osób w Polsce. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News