Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków Źródło: Pixabay.com OrnaW

Polacy nie będą zadowoleni. Rząd zadecydował o wprowadzeniu nowego zakazu.

Polacy starają się stosować do wszelkich zaleceń rządu, by jak najszybciej zwalczyć epidemię COVID-19. Obostrzenia zostały nałożone już m.in. na klientów w sklepach, przebywanie w parkach, wyjście osób niepełnoletnich, a teraz również dotyczą korzystania z lasów. Wprowadzono zakaz przebywania w lasach, o czym oficjalnie poinformowało Ministerstwo Środowiska. 

Wprowadzono nowy zakaz. Polacy nie będą zadowoleni

Przypominamy, że zgodnie z zasadami wprowadzonymi na czas epidemii koronawirusa w sklepie może przebywać jednocześnie 3 klientów na każdą z dostępnych kas, osoby niepełnoletnie mogą opuszczać dom jedynie pod opieką dorosłego, a na mszach i pogrzebach może być obecnych 5 osób z wyłączeniem kapłana. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z uwagi na zakaz zgromadzeń Polacy zaczęli szukać alternatyw i, by móc bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, zaczęli wybierać się na spacery do lasów. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że w lasach nagle zaczęły gromadzić się tłumy spacerowiczów. To zmotywowało rząd do podjęcia decyzji o zamknięciu Lasów Państwowych i Parków Narodowych. Zakaz obowiązuje od 3 do 11 kwietnia włącznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Smutne informacje o córce Kasi Kowalskiej. Jest w śpiączce, wokalistka nie może skontaktować się ze szpitalem

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera RP, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - poinformowano. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News