Jej działalność w PRL-u była kultowa, większość Polaków nie wyobrażała sobie bez niej życia. Media obiegła smutna informacja o śmierci Bogusławy Michałowskiej-Kowalskiej

Jej działalność w PRL-u była kultowa, większość Polaków nie wyobrażała sobie bez niej życia. Media obiegła smutna informacja o śmierci Bogusławy Michałowskiej-Kowalskiej Źródło: .

Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Bogusława Michałowska-Kowalska, której działalność w PRL była kultowa. Wiele ludzi nie wyobrażało sobie życia bez jej najwspanialszego pomysłu.

Polacy usłyszeli właśnie niezwykle smutne informacje, nie żyje Bogusława Michałowska-Kowalska. Wiadomość o jej śmierci przygnębiła mieszkańców naszego kraju, którzy nie wyobrażają sobie życia bez jej twórczości, która stała się prawdziwym fenomenem PRL. 

Polacy usłyszeli niezwykle smutne informacje

Media, poinformowały, że Bogusława Michałowska-Kowalska zmarła w piątek 31 stycznia bieżącego roku w Poznaniu w wieku 89 lat. Polacy zapamiętają ją na zawsze, jako ikonę polskiego designu. Bogusława Michałowska-Kowalska była współautorką słynnych "Mebli Kowalski" (czyli kultowej meblościanki), które stały się najpopularniejszymi meblami z PRL. Polacy w każdym domu mieli meblościankę jej autorstwa lub wzorowaną na jej pomyśle. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania w PRL, które pozbawione by było tych klasycznych mebli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU [POD GALERIĄ 

Bogusława Michałowska-Kowalska przyszła na świat 23 września 1931 roku w Grudziądzu. W 1957 roku zakończyła Architekturę Wnętrz w poznańskiej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Po studniach związała się z Czesławem Kowalskim, z którym prze wiele lat tworzyła scenografię dla teatrów w całym poznaniu.

Razem z mężem w 1961 roku zaprojektowali "Meble kasetonowe MK", które odniosły niebywały sukces podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Meble do Małych Mieszkań. Był to strzał w dziesiątkę, który do produkcji trafił już w 1963 roku i stał się prawdziwym hitem PRL. Meblościanka podbiła serca Polaków. Zajmowała niewiele miejsca, a była fantastycznym miejscem do przechowywania. 

Wielu Polaków pogrążyło się w żałobie na wiadomość o śmierci Bogusławy Michałowskiej-Kowalskiej

Bogusława Michałowska-Kowalska przez wiele lat zajmowała się projektowaniem mebli, które trafiały później do polskich mieszkań. Polacy bardzo chętnie zaopatrywali się w jej twórczość. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie chcieli wpuścić jej na pokład. Wszystko przez jej koszulkę, płonęła ze wstydu

2. Niestety, nagła śmierć zabrała wybitnego profesora. Zostanie zapamiętany za swoje zasługi

Oprócz działalności związanej z meblami największą pasją w życiu Bogusławy Michałowskiej-Kowalskiej było malowanie. Od wielu lat należała do Związku Polskich Artystów Plastyków, z którymi wyjeżdżała by malować w plenerze. Polacy mogli oglądać jej prace, które Związek Polski Artystów Plastyków wielokrotnie wystawiał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Polska wstrzymała oddech, dziewczynka stała się najmłodszą matką w kraju. Ojciec dziecka był o wiele starszy, tysiące osób żyło ich tragedią
  4. Dziecko umarło w wielkim bólu. Mama z przyjacielem dokonali dekapitacji 8-miesięcznej Hani
  5. Pies utknął w drzewie, po czym zmarł. Znaleziono go dopiero po 50 latach, widok odbiera mowę

źródło: gloswielkopolski

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News