Polacy muszą liczyć się z utrudnieniami
Peakpx.com Creative Commons Zero - CC0
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, wszystko zacznie się już we wtorek. Ogromne utrudnienia dla tysięcy Polaków

Polacy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Krajowe media obiegły niepokojące informacje na temat nadchodzących problemów, które wpłyną na codzienne funkcjonowanie obywateli naszego kraju. Zacznie się już w najbliższy wtorek, 3 listopada. Warto przygotować się już teraz. Tej wiadomości pod żadnym pozorem nie można przegapić.

Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość. W tym tygodniu kluczowe sprawy będą możliwe do załatwienia niemal wyłącznie przez internet. Rząd ostrzega przed nadchodzącymi utrudnieniami. Urzędy będą obsługiwały wyłącznie interesantów, którzy mają wyjątkowo pilne problemy do rozwiązania.

Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiPorażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiCzytaj dalej

Polacy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego uzgodniły, że wszystkie urzędy administracji państwowej i samorządowej przechodzą od wtorku, 3 listopada na tryb pracy zdalnej. W poniedziałek rząd wyda i opublikuje stosowne rozporządzanie w tej sprawie. Rozwiązanie ma obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie. Mateusz Morawiecki zastrzegł jednak, że obostrzenie może zostać przedłużone.

Rozwiązanie zostało przedstawione podczas piątkowej konferencji szefa rządu. Mateusz Morawiecki poinformował wówczas o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych, a także zaapelował do seniorów z prośbą o nieopuszczanie domów bez potrzeby. To reakcja na ciągły wzrost liczby zakażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

- Mamy także dyrektywę dla administracji publicznej - wszyscy pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie. Obowiązuje to przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia - mówił premier.

W ostatnią sobotę, 31 października, Mateusz Morawiecki odbył spotkanie z wiceministrem spraw wewnętrznych, Pawłem Szefernakerem oraz z przedstawicielami strony samorządowej.

- W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada - napisano we wspólnym oświadczeniu.

Nowe rozporządzenie upoważni kierowników urzędów do zorganizowania pracy w ten sposób, by nie ucierpieli na tym interesanci. Wyłączenie placówek ma odbyć się w taki sposób, by nie wpływało to na bieżącą obsługę klientów, szczególnie w kwestiach związanych z podstawowymi świadczeniami publicznymi.

Uzgodniono, że zamknięcie urzędów nie może spowodować zamrożenia działalności gospodarczej w kraju. Nowe filmy w dalszym ciągu będą rejestrowane, pozwolenia na budowę będą wydawane, a rozstrzyganie przetargów publicznych nie zostanie wstrzymane.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Pilne: Nie żyje znany reżyser. Polscy artyści w żałobie, jeszcze kilka dni temu przygotowywał premierę

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, "rząd i samorząd zwrócą się też wspólnie do Senatu o wprowadzenie do procedowanej tam obecnie ustawie antycovidowej, zawieszenia lub wydłużenia biegu ustawowych terminów administracyjnych oraz uelastycznienia i odroczenia innych terminów i procedur, które ustawy wyznaczają w sposób sztywny, a których urzędnicy nie będą w stanie dotrzymać z powodu wprowadzenia zdalnego trybu pracy".

Na stronach internetowych wielu urzędów pojawiły się numery telefonów, pod którymi można kontaktować się z urzędnikami, by załatwić niecierpiącą zwłoki sprawę. Przy licznych placówkach wystawiono także urny na dokumenty. Większość spraw można załatwić poprzez platformy internetowe takie jak e-obywatel.gov.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia jedzącego ciastko. Rodzice nakryli pupila w samą porę, jest nagranie
  2. Wielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacje
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Rodzice skrzywdzili dziecko na całe życie. Powód? Chcieli mieć darmowe WiFi
  7. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News