Oficjalne: premier zarządził natychmiastową ewakuację. Samoloty wojskowe już zostały wysłane

Oficjalne: premier zarządził natychmiastową ewakuację. Samoloty wojskowe już zostały wysłane Źródło: .

Polacy zostaną natychmiast ewakuowani zgodnie z oficjalnym zarządzeniem premiera. Okazuje się, że samoloty wojskowe zdążyły już wystartować.

Polacy zgodnie z oficjalną decyzją premiera Mateusza Morawieckiego zostaną natychmiast ewakuowani. Okazuje się, że premier zdążył już wysłać samoloty wojskowe, które mają rozpocząć całą akcję. Premier nie ma wątpliwości, że Polacy są najważniejsi i trzeba wyciągnąć do nich pomocną dłoń. 

Polacy w niebezpieczeństwie. Premier zarządził natychmiastową ewakuację

Premier opublikował w mediach społecznościowych swoją oficjalną decyzją, którą podjął w ostatnich dniach. Zgodnie ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego Polacy, którzy znajdują się w Wuhan zostaną natychmiast ewakuowani. Jego oficjalne rozporządzenie ma na celu sprowadzenie Polaków do kraju, gdzie zostaną poddani kwarantannie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W związku z sytuacją epidemiologiczną w chińskiej prowincji Hubei zdecydowałem o ewakuacji stamtąd obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki współpracy z naszymi europejskimi partnerami Polacy są w tej chwili w drodze do Francji, skąd zostaną przetransportowani specjalnymi wojskowymi samolotami Polskich Sił Zbrojnych do Wrocławia - wyjawił premier Mateusz Morawiecki. 

Polacy wrócą do kraju, gdzie otrzymają opiekę zdrowotną

Najważniejsze wiadomości, które przekazał premier, dotyczą stanu zdrowia osób, które zostaną objęte ewakuacją. Zgodnie z zapowiedziami premiera wszyscy otrzymają niezbędną opiekę zdrowotną. Każdy z nich przejdzie badania, które wykluczą, czy zostali oni zarażeni groźnym koraonawurusem. 

- Wśród pasażerów nie ma osób z podejrzeniem chorób zakaźnych, ale po wylądowaniu wszyscy profilaktycznie przejdą szczegółowe badania. W tej sprawie jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi podległymi mi służbami - dodał Mateusz Morawiecki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie
2. Kobieta ważąca 280 kilogramów urodziła dziecko-giganta. Jego zdjęcia odbierają mowę

Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, podkreśla, że Polacy opuszczą szpital dopiero wtedy, gdy wyniki wykażą, że nie ulegli zarażeniu wirusem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Biednej dziewczyny nie było stać na suknię na studniówkę. Jej kolega własnoręcznie uszył jej kreacje, powalający widok
  4. Kultowy schabowy zniknie z polskich stołów? Kuriozalny powód, Polacy obejdą się smakiem
  5. Najsłynniejszy świstak świata "powiedział", kiedy będzie wiosna. Jego prognozy sprawdzają się lepiej niż Jackowskiego

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News