Piękna Pola Raksa miała romans z 11 lat młodszym, znanym aktorem. Gorąca historia!

Piękna Pola Raksa miała romans z 11 lat młodszym, znanym aktorem. Gorąca historia!

Pola Raksa, czyli niezapomniana Marusia z seialu: "Czterej Pancerni i Pies", była ikoną piękna przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Niewiele osób wie, że miała romans z aktorem, który jest młodszy od niej o jedenaście lat. Tak naprawdę połączył ich teatr.

W latach sześćdziesiątych na jednym z robotniczych osiedli z Torunia, nastoletni Bogusław Linda fascynował się kultowym obecnie serialem: "Czterej Pancerni i Pies". Jednak to nie przygody Janka i Szarika były głównym punktem fascynacji młodego Lindy, a serialowa Marusia, sanitariuszka "bratniej armii", grana przez Polę Raksę. Nie można się dziwić, że młody chłopak zakochał się bez pamięci w pięknej aktorce. Piękna artystka była żoną reżysera Andrzeja Kostenki, a także matką syna Marcina. Oczywiście takiej wiedzy nie posiadał wtedy Bogusław Linda, który nie raz odpływał marzeniami w ramiona Marusi. Nawet gdyby posiadał tę wiedzę, szkolny rozrabiaka i tak na pewno nie przestał, by śnić o Poli Raksie.

Ciężkie początki Lindy

Po ukończeniu Toruńskiego liceum największy twardziel polskiego kina rozpoczął naukę w szkole teatralnej w Krakowie. Studenckie czasy minęły mu szybko na ciężkiej pracy, ale nie mogło zabraknąć też czasu na studenckie zabawy i wódkę w gronie kolegów. Dorosłe życie nie jest jednak tak różowe jak mogłoby się wydawać. Co prawda młody artysta otrzymał angaż w Starym Teatrze, jednak jego portfel świeci pustkami. Linda zmuszony jest sypiać w małym pokoiku w teatrze. Przełomowa rola w "Przypadku" Kieśllwskiego ma dopiero nadejść na razie aktor poznaję pielęgniarka, która mu się oświadcza, a po pewnym czasie mówi Lindzie o tym, że jest w ciąży i spodziewa się bliźniaków. Nie mający grosza przy duszy, wyrusza do Warszawy.

Pola Raksa, poznaje zdolnego aktora

Bogusław Linda dostał \angaż w Teatrze Współczesnym w Warszawie, niestety dyrektor teatru nie zapewnił młodemu artyście nawet pokoju, w którym ten mógłby spać. Splot zdarzeń sprawił, że został obsadzony w tej samej sztuce co jego dziecięca miłość Pola Raksa. W sztuce młody Linda wcielił się w rolę Archanioła Gabriela natomiast Raksa w rolę Matki Boskiej. Gdy aktorka dowiedziała się o tym, że jej młodszy kolega nie ma gdzie spać wykazała się opiekuńczością i zaproponowała mu nocleg w mieszkaniu, w którym mieszkała wraz z synem Marcinem. Czterdziestolatka była nadal piękną kobietą jednak od rozwodu z Andrzejem Kostenką czuła się bardzo samotna. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dwudziestodziewięcioletni artysta nie miał jeszcze pojęcia jak potoczą się jego losy. Namiętny romans między znajomymi po fachu wybuchł już pierwszej nocy. W tym czasie według znajomych Linda bardzo się zmienił. Znany z hulaszczego trybu życia aktor przestaje być widywany na mieście. Koledzy oskarżają Polę Raksę o, to że zamknęła artystę w domu. Ich miłości nie przeszkadza nawet pozostawiona w Toruniu rodzina i fakt, że w mieszkaniu przebywa nastoletni syn aktorki Marcin. Między nim a Bogusławem Lindą dochodzi do częstych spięć. Aktor w swoim stylu zaczyna uciekać przed problemami do baru. Niezadowolona z tego faktu aktorka stawia ultimatum. Albo  przestanie traktować dom jak hotel, albo ma szukać sobie nowego lokum. Czarę goryczy przelewa fakt, że aktor widziany jest na mieście z inną kobietą i tak najgorętszy romans polskich gwiazd w latach osiemdziesiątych mija bezpowrotnie. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Była największą gwiazdą polskiej estrady. Umarła otoczona wyłącznie swoimi zwierzętami
  2. Beata Tyszkiewicz się tym nie chwali. Tajemniczy romans z aktorem młodszym o 30 lat
  3. Co się stało z Bogusławem Lindą? Nie przypomina już siebie
  Następny artykuł