Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie

Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie Źródło: Kadr z filmu "Panienka z okienka"

Pola Raksa jest legendą polskiego kina. Zadebiutowała w filmie "Szatan z siódmej klasy", by potem zdobyć serca wszystkich Polaków rolą uroczej Marusi w hitowym serialu "Czterej pancerni i pies". Obecnie artystka ma już blisko 80 lat, jednak jej wygląd wskazuje na coś zupełnie innego.  

Pola Raksa jest polską aktorką teatralną i filmową, która urodziła się w Lidzie na obecnej Białorusi, lecz tuż po II wojnie światowej jej domem stał się Wrocław. Jej kariera zaczęła się bardzo niepozornie - od zdjęcia na okładce tygodnika "Dookoła Świata". Właśnie tam zauważyła ją Maria Kaniewska, która akurat szukała ludzi do swojego filmu "Szatan z siódmej klasy". Tak właśnie gwiazda zaczynała, a teraz ma 77 lat, a to, jak wygląda jest niesamowite.

Jak wyglądała kariera Poli Raksy?

Wszystko zaczęło się od zdjęcia dla tygodnika młodzieżowego "Dookoła Świata". - To wszystko stało się bardzo nagle i bardzo przypadkowo (…) Wracając z uniwersytetu wstąpiłam z koleżanką do baru mlecznego, do którego nigdy wcześniej nie chodziłam. Posilał się tam akurat fotoreporter „Dookoła świata”, Barącz, który przyjechał do naszego miasta, by zrobić zdjęcia jakiejś dziewczyny w związku z konkursem „Gwiazda tygodnia”. No i stało się. Sfotografował mnie - wspominała artystka.

Tylko tyle wystarczyło, by została zauważona i dostała swoją pierwszą rolę w filmie "Szatan z siódmej klasy". Największą sławę i popularność zdobyła dzięki roli uroczej Marusi w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies". Był to absolutny przełom w jej karierze - po wejściu tego serialu na ekrany o Polę zaczęły walczyć zarówno polscy reżyserzy, jak i ci zza wschodniej granicy.

- Żałuję jednego, iż grałam tak dużo wówczas, kiedy jeszcze niewiele umiałam, kiedy moje doświadczenie życiowe było małe - wyznawała potem gwiazda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po produkcji serialu zakochani byli w niej zarówno widzowie, jak i reżyserzy i producenci. Wszyscy wróżyli jej ogromną, światową karierę oraz nazywali najpiękniejszą kobietą polskiego kina. Okazało się jednak, że kobieta miała całkiem inne plany - zrezygnowała z kariery aktorskiej, a przed kamerę wróciła jedynie dwukrotnie - w produkcji "Uprowadzenie Agaty" oraz w spektaklu "Listy naszych czytelników". Potem słuch po niej zaginął. Zająć się miała projektowaniem ubrać, a przez moment prowadziła swoją rubrykę modową w "Rzeczpospolitej".

Dzisiaj grzeje: 1. Masz stary dowód? Lepiej go nie wyrzucaj!
2. Fiskus wyposażył swoich urzędników w nowy sprzęt. Mocno się zdziwisz czym teraz dysponuje skarbówka

 

Jak teraz wygląda Pola Raksa?

Niedawno pojawiło się w internecie aktualne zdjęcie Poli Raksy - artystka, mimo że ma już 77 lat, wciąż wygląda oszałamiająco. Fotografia wywołała żywą reakcję zachwyconych fanów, którzy żarliwie chwalili wygląd wciąż atrakcyjnej, "najpiękniejszej polskiej aktorki".

 

pola raksa Screen/50ok.pl[/caption]

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka otarła się o śmierć. Jej zmagania z przerażająca choroba śledziła CAŁA Polska 
  2. Michał Szpak przeszedł samego siebie. Fani już nie spojrzą na niego tak samo
  3. Katarzyna Dowbor wyjawiła, że ma przedziwne sny gdy jej organizm jest wycieńczony. Opowiedziała co jej się śni
  4. Oficjalne: To nie było samobójstwo! Telewizja Polsat właśnie podała pilne informacje na temat jednej z najgłośniejszych politycznych śmierci - Brunona K.
  5. Boczek z "Kiepskich" jest nie do poznania. Schudł przez straszną chorobę (ZDJĘCIA)

Następny artykuł