Pogrzeb Tomasza Mackiewicza, który zaplanowano na 14 lutego nie odbędzie się, a ksiądz z parafii zaginionego himalaisty tłumaczy dlaczego.

Sprawa Tomka Mackiewicza, który utknął uwięziony na ośmiotysięczniku Nanga Parbat poruszyła cały świat. Choć Polacy bardzo szybko uzbierali kwotę potrzebną na akcję ratunkową dla rodaka, to ostatecznie nie udało się go uratować.

ZOBACZ TAKŻE: Poruszający gest Mackiewicza. Na szczycie zostawił prochy swojego dziecka

Pogrzeb Mackiewicza bez ciała

Siostra himalaisty zwierzyła się, że na 14 lutego zaplanowano symboliczny pogrzeb Mackiewicza, który miał  odbyć się o 15:00 w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

– Będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustą trumnę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skąd pochodził, czy w Warszawie. Miasta nie lubił, dusił się tu. Pod Warszawą miał takie miejsce, dokąd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób? – wyznała Małgorzata Sulikowska.

ZOBACZ TAKŻE: Wielu będzie w szoku. Ujawniamy kim jest pierwsza żona Mackiewicza

Msza w intencji Mackiewicza, ksiądz tłumaczy

Ksiądz z żoliborskiego kościoła rozmawiał z Katolicką Agencją Informacyjną. Duchowny opowiedział, że nie odbędzie się żaden pogrzeb, nawet ten symboliczny, tylko msza, która zostanie odprawiona w intencji zaginionego Tomka Mackiewicza.

– Nie wiem w ogóle, kto wymyślił Mszę pogrzebową, bo nikt takiej u nas nie planował, ani rodzina, ani nikt inny. Ktoś zamówił Mszę w intencji Tomasza Mackiewicza i jego bliskich, nawet nie wiem, kto, i taka Msza będzie. Msza św. w intencji zaginionego himalaisty Tomasza Mackiewicza i jego bliskich zostanie odprawiona w Środę Popielcową 14 lutego w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Nie będzie to jednak msza pogrzebowa – powiedział w rozmowie z KAI duchowny.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat pierwszej żony Mackiewicza. „Nie wiem, jak będziemy teraz żyć”

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


TE rzeczy o raku musisz wiedzieć!