Awantura po pogrzebie Kory! Księża zaczęli się wyzywać

Awantura po pogrzebie Kory! Księża zaczęli się wyzywać Źródło: fot. youtube.com/Onet100

Pogrzeb Kory swoim przebiegiem wywołał wśród wielu osób duże kontrowersje. Po całym wydarzeniu pomiędzy księżmi wybuchła prawdziwa awantura, którą każdy mógł śledzić.

Pogrzeb Kory dla wielu był wydarzeniem przepełnionym bólem i potwornym cierpieniem, bo oto na naszych oczach odeszła kochająca żona i matka oraz idolka, a także wzór dla tysięcy osób. W uroczystości, która miała świecki charakter, wzięło udział wiele znanych osób, takich jak Kuba Wojewódzki, Grażyna Torbicka, Monika Olejnik, Ryszard Kalisz czy Stan Borys. Jej mąż sam przyznał, że Kora do samego końca była wierząca, jednak nie chodzi tu o wiarę katolicką. - Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów - mówił Kamil Sipowicz.

Pogrzeb Kory wywołał awanturę wśród księży, padły mocne słowa

Wszystko rozpoczął ksiądz Marek Sławek, który na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował tekst, komentujący pogrzeb piosenkarki. - Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec - pisze duchowny. Jego wpis wywołał prawdziwą burzę, do której włączyli się również inni duchowni. Dyskusja przerodziła się w prawdziwą awanturę, a księża zaczęli go krytykować za opublikowane słowa. Jako pierwszy odpowiedział ksiądz Wojciech Lemański, który w mocnych słowach skrytykował ks. Sławka. - Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia - sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju - milczałby w takiej chwili - pisze Lemański. Internauci byli mocno zdziwieni tą wymianą zdań, a już szczególnie nie przywykli do obserwowania dyskusji, w której duchowni wyzywają się od "klech". Głos zabrał również jezuita ksiądz Grzegorz Kramer, który uważa, że zachowanie Sławka oraz osób podobnych do niego zniechęca ludzi zarówno do Kościoła, jak i do samego Boga. - Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy on rzeczywiście nie był katolicki, mówi ksiądz: "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec". Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy? Dziś, kiedy czytamy Ewangelię o kobiecie kananejskiej, w której Jezus zobaczył silną wiarę, my (księża) próbujemy ją na siłę wszędzie zabić, bo nie jest wyznawana tak, jak my chcemy. Kobieta kananejska to nie była pobożna Żydówka, a jednak Jezus dostrzegł w niej wiarę. Powołaniem księdza jest dostrzeganie w każdym człowieku wiary, a nie bycie wydawaczem certyfikatorów tejże - odpowiedział.

Ilu mężów miała Kora?

Pierwszym mężem wokalistki był Marek Jackowski, z którym założyła legendarny zespół Maanam. Owocem ich miłości był jeden syn noszący imię Mateusz. Po trzech latach małżeństwo przeprowadziło się do Warszawy. Tam wokalistka poznała swojego drugiego i ostatniego męża Kamila Sipowicza. Mieli jednego syna imieniem Szymon.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Górniak jest zrozpaczona. Stan jej matki jest wyjątkowo poważny, nowe informacje
  2. Mocny wywiad męża Kory! Ujawnił szokujący fakt sprzed pogrzebu
  3. Kurski SZANTAŻOWAŁ Janowskiego?! „Skończysz jak Torbicka”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News