Niewiarygodne. Gdy zobaczycie jak wyglądał pogrzeb ofiar zamachu na Sri Lance, oniemiejecie

Niewiarygodne. Gdy zobaczycie jak wyglądał pogrzeb ofiar zamachu na Sri Lance, oniemiejecie Źródło: Pixabay/elsebjgmailcom

Pogrzeb ofiar zamachu w Sri Lance był tylko kwestią czasu. Sposób, pochówku tragicznie zmarłych ludzi, budzi ogromne emocje u ludzi z całego świata. Jakby tego było mało, ceremonia pogrzebowa kilku osób znacznie różniła się od pozostałych.

Pogrzeb osób, które zmarły w wyniku ataku terrorystycznego, przeprowadzonego przez muzułmańskich radykałów, nie był rzeczą prostą. Przy tak dużej liczbie ofiar zmarłych w wyniku wybuchu, doszukanie się poszczególnych ciał było niezwykle trudne. Jednakże jedna ceremonia znacznie różniła się od pozostałych. Jej przebieg sprawił, że społeczeństwo nie może wyjść z szoku.

W zamachu na kościoły katolickie, a także niektóre hotele w Sri Lance poniosło śmierć aż 290 osób. Wśród nich byli obywatele wielu różnych krajów, nie tylko Europy. Śmierć nie ominęła także rodziny Andersa Holcha Povlsena - miliardera, uważanego za najbogatszego człowieka w Danii. W zamachu zginęła trójka jego dzieci. Ojciec włożył wiele wysiłku w to, aby odnaleźć ich ciała i przeprowadzić uroczysty pogrzeb w rodzinnym kraju.

Pogrzeb dzieci duńskiego miliardera znacznie różnił się od pozostałych ceremonii

Alfred, Alma oraz Agnes Povlsen nie przeżyli zamachu. Ich pogrzeb odbył się w mieście Aarhus, w miejscowej katedrze. W uroczystości wzięło udział ich rodzeństwo, rodzice, przyjaciele rodziny, a także wiele wybitnych osobistości z Danii, z premierem Larsem Lokke Rasmussenem na czele. Było to bardzo uroczyste wydarzenie, przesiąknięte ogromnym smutkiem. Rodzina spędzała wakacje na Sri Lance. Nikt nie mógł przewidzieć, że z pozoru beztroski wypoczynek przeobrazi się w prawdziwy koszmar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Wielkanoc, najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan na Sri Lance, za sprawą zamachowców-samobójców doszło do kilku wybuchów w kościołach podczas mszy, a także hotelach. Zginęło w nich 290 osób, a ponad 500 zostało rannych. Ta ogromna tragedia rozbrzmiała echem na całym świecie.

Uroczysty pogrzeb dzieci duńskiego miliardera niestety był wyjątkiem. Pozostałe ofiary nie zostały w tak uroczysty sposób pożegnane. W wyniku zamachu bardzo trudne było rozpoznanie poszczególnych ciał, a często nawet ich odnalezienie i doliczenie się ofiar. Wkrótce po zamachu, dziesiątki ofiar pochowano podczas zbiorowych pogrzebów, przeprowadzanych na szybko, na miejscu. W uroczystości brali udział niemal wyłącznie duchowni, a także bliscy ofiar, którzy często nie mogli nawet zobaczyć tego, co po wybuchu zostało z ich ukochanej osoby. Taka decyzja wywołała gigantyczne emocje u ludzi na całym świecie. 

(źródło: SCREEN / Interia.pl)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc
  4. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  5. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  6. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News