Pogrzeb Jagdny
Pomorska policja
Irmina Jach - 24 Października 2020

Poruszający pogrzeb 36-letniej Jagny. Łamiące słowa księdza wywołały łzy wśród żałobników

Pogrzeb 36-letniej Jagny z Rokitek, której przez wiele godzin poszukiwali mieszkańcy całej Polski, był bardzo poruszającym wydarzeniem. Tragicznie zmarła kobieta spoczęła na cmentarzu w sobotę, 24 października bieżącego roku. W ostatniej drodze towarzyszyli jej zrozpaczeni bliscy i przyjaciele. Ksiądz zdecydował się wypowiedzieć łamiące słowa.

Pogrzeb 36-latki z Pomorza to jedno z najsmutniejszych wydarzeń ostatnich dni. Młoda kobieta, która miała przed sobą całe życie, postanowiła popełnić samobójstwo, osieracając kilkuletniego synka. Na cmentarzu pojawiły się tłumy, mieszkańcy wsi, w której mieszkała, nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Daniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoDaniel Martyniuk poniżył swoją obecną dziewczynę. Zdjęcie nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennegoCzytaj dalej

Pogrzeb 36-latki z Rokitek przyciągnął tłumy

36-letnia Jagna pochodząca z miejscowości Rokitki na Pomorzu opuściła dom rodzinny w niedzielę, 18 października, we wczesnych godzinach porannych, około 6:30. Od tamtej pory kobieta nie skontaktowała się z członkami rodziny, którzy, zaniepokojeni przedłużającym się milczeniem, powiadomili policję o zaginięciu. Wszyscy mieszkańcy wsi, w której mieszkała Jagna, a także funkcjonariusze policji, rozpoczęli intensywne, kilkudniowe poszukiwania, które niestety zakończyły się w najgorszy z możliwych sposobów. Po dobie znaleziono zwłoki młodej kobiety. Informacje o stanie jej ciała do teraz budzą ogromne emocje wśród opinii publicznej.

Okoliczności zaginięcia 36-letniej kobiety budziły wiele wątpliwości. Jagna wyszła z domu ubrana wyłącznie w piżamę, na głowie miała zawiązaną chustkę. Opuszczając miejsce zamieszkania, mimo niskiej temperatury i niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie założyła nawet obuwia. Pomorska policja od początku informowała, że życie i zdrowie zaginionej może być zagrożone. Kobieta była pacjentką onkologiczną, 19 października miała stawić się w szpitalu, by przyjąć kolejną chemioterapię. Mimo choroby Jagna sprawiała wrażenie szczęśliwej - miała męża oraz ośmioletniego synka. Prowadziła także dobrze prosperujący salon kosmetyczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Jagna od pewnego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. W dniu zaginięcia miała zgłosić się do szpitala na kolejną chemię. Stąd ta chusteczka na głowie. Jesteśmy wstrząśnięci, nie możemy uwierzyć w to co się stało - mówiła jedna ze znajomych kobiety w rozmowie z mediami.

Miejsce odnalezienia zwłok Jagny od początku budziło ogromne wątpliwości. Początkowo obawiano się, że kobieta mogła zostać zamordowana. Prokuratura szybko wykluczyła udział osób trzecich w tragicznym zdarzeniu. 36-latka prawdopodobnie zdecydowała się na popełnienie samobójstwa. Przyczyny jej decyzji nie zostały przekazane opinii publicznej.

- Mamy już wstępną opinię po przeprowadzeniu sekcji zwłok kobiety. Wynika z niej, że na ciele 36-latki znajdowały się liczne, płytkie rany. Ujawniono je na nadgarstkach, na lewej piersi - jedna głębsza; drobne i większe, cięte na szyi - jedna z nich mogła doprowadzić do śmierci kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rany zostały zadane ręką własną - poinformowała w rozmowie z Faktem Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła postępowanie, którego celem jest ustalenie, co popchnęło Jagnę do tak drastycznego kroku. Z doniesień opublikowanych przez tabloid Fakt wynika, że kobieta prawdopodobnie usiłowała popełnić samobójstwo wbijając sobie nóż w serce. Wszystko wskazuje na to, że kiedy nie udało jej się osiągnąć celu, zdecydowała się na przecięcie tętnicy szyjnej, co doprowadziło do szybkiego zgonu. Nóż, którym dokonano czynu, został odnaleziony przy zwłokach młodej mamy.

- Młoda kobieta, która prowadziła salon kosmetyczny, odebrała sobie życie. Tak trudno w to uwierzyć, bo to zawsze Jagna wspierała innych. Stale miała uśmiech na ustach. Najwidoczniej nikomu nie pokazywała, jak bardzo cierpi - skomentował zrozpaczony mieszkaniec miasta, z którego pochodziła Jagna.

W sobotę, 24 października, W Tczewie, odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej kobiety. Zmarłą pożegnała rodzina i najbliżsi przyjaciele. Trumna z ciałem Jagny tonęła w morzu kwiatów. Na miejscu pogrzebu pojawiła się delegacja strażaków z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz konie - kobieta była wielką fanką jeździectwa. Ksiądz, który prowadził nabożeństwo, nie krył rozpaczy. Podkreślił, że Jagna była zaangażowana w życie wsi i pomagała wszystkim, którzy tego potrzebowali. Kazanie zakończył zdaniem, które sprawiło, że w oczach żałobników pojawiły się łzy.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się dziś w nocy, część Polaków zostanie bez dostępu do własnych pieniędzy. Ważny komunikat banków

2. Wiadomość sprzed chwili: Kraska powiedział, co prawdopodobnie nastąpi za 2 tyg. Pozostało tylko czekać

3. Lekarka z polskiego szpitala nie mogła już dłużej. Zdradziła, co się wyrabia obecnie w szpitalach

- Tym bardziej cierpią Ci, którym ona była bliska (...) W ostatniej drodze ona nie była sama, wy towarzyszyliście jej w czasie poszukiwań - powiedział kapłan.

Ośmioletni syn Jagny, Mariusz, przez cały pogrzeb dzielnie trwał obok trumny ukochanej mamy, trzymając za rękę ojca. W trakcie całej mszy świętej można było wrzucać datki do puszki, które zostaną przeznaczone na rzecz oddziału onkologicznego, który pomagał kobiecie w ostatnich miesiącach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie
  2. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  3. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  4. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  5. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  6. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  7. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express/Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News