Mieszkańcy są przybici. Co pół godziny w ich mieście odbywa się pogrzeb ofiary koronawirusa

Mieszkańcy są przybici. Co pół godziny w ich mieście odbywa się pogrzeb ofiary koronawirusa Źródło: Pixabay carolynabooth

Pogrzeb za pogrzebem odbywa się w jednym miast dotkniętych pandemią wirusa SARS-CoV-2. Lokalna gazeta wydrukowała 11 stron z nekrologami. Mieszkańcy są przybici obecną sytuacją. Pogrzeby odbywają się niemalże co pół godziny.

W tym mieście każdy pogrzeb dzieli zaledwie pół godziny. Dramatyczną sytuację, w jakiej znaleźli się mieszkańcy, oddaje fakt, że lokalna gazeta niedawno poświęciła 11 stron nekrologom. Służby powoli przestają radzić sobie z ilością zgonów przypadającą na dobę. Obywatele obawiają się, jaki los czeka wszystkie trumny z ich bliskimi. To jedno z miejsc, w które zostały szczególnie zdziesiątkowane przez pandemię koronawirusa.

Miasto, w którym prawie co pół godziny odbywa się pogrzeb

Od jakiegoś czasu w tym mieście pogrzeb odbywa się niemalże co pół godziny. Władze przestają sobie radzić z rosnącą ilością ofiar. Trumny z ciałami osób, które zmarły w wyniku choroby wywołanej koronawirusem, są gromadzone w kostnicach, szpitalach i kościołach. Zdjęcia z włoskiego miasta budzą grozę i smutek. Ta przykra sytuacja ma miejsce w Bergamo na północy Włoch, gdzie powstało najwięcej ognisk wirusa SARS-CoV-2.

Służby Bergamo muszą sprawnie organizować każdy pogrzeb w swoim mieście. Ciała chowane są w odstępach zaledwie około trzydziestu minut. Jest to jedna z najbardziej przytłaczających i kryzysowych sytuacji w całych Włoszech. W związku z tym, że zaczęło brakować miejsca w kostnicach, trumny trzymane są także w szpitalach i kościołach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie wiem, co oni robią ze wszystkimi trumnami. Tyle zgonów w ciągu jednego dnia, trudno sobie z nimi poradzić. Trumny są w kościołach, w szpitalach, w kostnicach...To potworna tragedia... Najsmutniejsze jest to, że ludzie umierają w samotnościsamotności, nie mogą pożegnać się ze swoimi bliskimi. Rodzina nie może uczestniczyć w pogrzebie - powiedział portalowi naTemat Moris Lorenzi z Bergamo.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

W związku z zaistniałą sytuacją krematoria działają obecnie przez całą dobę. To właśnie w Bergamo, mieście na północy Włoch, widać przerażające skutki rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Kasia Cichopek rozsierdziła wielu fanów. Runęła lawina bardzo nieładnych obelg w jej kierunku
  5. Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: o2.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News