Na pogrzebie ukradkiem włożyli pewien przedmiot do trumny zmarłego. Tak „podziękowali” mu za rzeczy, które zrobił

Na pogrzebie ukradkiem włożyli pewien przedmiot do trumny zmarłego. Tak „podziękowali” mu za rzeczy, które zrobił Źródło: adrianna geo Pixabay.com

Pogrzeb to bez wątpienia najmniej przyjemna uroczystość, w jakiej przychodzi nam brać udział i na pewno powinien być wyrazem szacunku do zmarłego. Historia, jaką podzielił się ten mężczyzna, sprawia, że do oczu napływają łzy wzruszenia, trudno uwierzyć w to, co zrobili ci mężczyźni.

Pogrzeb był naprawdę wyjątkowy, chociaż mężczyzna opowiadający historię, która nim wstrząsnęła, liczył, że spotka swojego sąsiada w zupełnie innych okolicznościach. Pamiętał, jak odwiedzał go, kiedy jeszcze mieszkał w swoich rodzinnych stronach. Miał nadzieję, że będzie mógł przeprowadzić z nim jeszcze choć jedną miłą rozmowę, niestety nie udało mu się to.

Poszedł na jego pogrzeb i zobaczył coś, co na zawsze zapadnie mu w pamięci

Pogrzeb Jima zupełnie go zaskoczył, nie spodziewał się, że nie będzie mógł już więcej z nim porozmawiać, czy zrobić zakupów w sklepiku, za którego ladą stoi mężczyzna. Od lat prowadził rodzinny biznes, który był dobrze znany wśród okolicznych mieszkańców. Kiedy poszedł na pogrzeb zobaczył, że przy trumnie stoi trzech rosłych mężczyzn i to właśnie oni swoim zachowaniem wprawili go w osłupienie. Widział, że pocieszają wdowę i ukradkiem włożyli jakiś przedmiot do trumny zmarłego. Kiedy podszedł bliżej, nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Wtedy przypomniał sobie sytuację sprzed kilku lat. Do oczu natychmiast napłynęły mu łzy wzruszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie ulega wątpliwości, że był człowiekiem wielkiego serca

Odwiedzając lokalny sklepik mężczyzna przed laty widział, jak pan Jim prowadził rozmowę z chłopcem pochodzącym z ubogiej rodziny. Malec spoglądał na piękny groszek, lecz otwarcie przyznawał, że nie ma pieniędzy aby go kupić i przyszedł jedynie popatrzeć na warzywa. Właściciel stojący za ladą zapytał się, czy zamiast tego nie ma czegoś na wymianę, a chłopiec powiedział, że jedyne co ma to szklana kulka i podał ją panu Jimowi. Mężczyzna przyznał, że to faktycznie piękna rzecz, ale niestety jest niebieska, a on woli czerwoną, więc umówił się, że chłopak weźmie groszek, a przy okazji przyniesie mu na wymianę kulkę. Stojąca obok żona z uśmiechem przyznała później, że to nie pierwszy raz, gdy jej mąż pomaga dzieciom z biednych rodzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka seriali na TVP i TVN. Wiadomość gruchnęła nagle, smutne

2. Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Wszyscy trzymają kciuki

Na jego pogrzebie podziękowali mu za jego dobroć

Mężczyźni, jeden w mundurze wojskowym oraz dwóch w eleganckich garniturach, byli chłopcami, którzy niegdyś korzystali z dobrego serca pana Jima i byli przez niego dokarmiani. Pogrzeb był dla nich bardzo trudny, a do trumny mężczyzny włożyli symboliczne czerwone szklane kulki. Z pozoru nic nie znaczące gesty wykonane w kierunku innych ludzi mogą niewiele zmienić w naszej sytuacji, a dla drugiej osoby mogą być zdarzeniem całkowicie zmieniającym całe życie. Gest mężczyzn sprawia, że wzruszenie chwyta za gardło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koszmarne informacje podane przez media. Nie żyje znany polski bramkarz, kibice kojarzyli go z polskich boisk
  2. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  3. Dramat rodzinny Piotrka Żyły. Wszyscy byli w błędzie?
  4. Sejm już zdecydował. Jeszcze jedna grupa dostanie dodatkowe pieniądze, nikt się nie spodziewał
  5. Przyjaciółka Michała Szpaka się wygadała. Zdradziła intymny szczegół, wcześniej nikt nie miał pojęcia
  6. Zmarła kobieta, która urodziła, mając 63 lata. Po śmierci jej córeczka wypowiedziała wstrząsające słowa, łzy napływają do oczu

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News