Andrzej Duda przekazał tragiczne informacje. O. Królikowski nie żyje

Andrzej Duda przekazał tragiczne informacje. O. Królikowski nie żyje Źródło: pikio

Pogrzeb tego duchownego przyciągnie tłumy. Andrzej Duda przekazał informacje o śmierci jednej z najbardziej szanowanych postaci polskiego Kościoła. Ojciec Łucjan Królikowski, który przeżył prawdziwe piekło II wojny światowej i aresztowanie przez NKWD, zmarł w wieku 100 lat.

Pogrzeb Ojca Łucjana Królikowskiego będzie wyjątkowo smutny. Duszpasterz, który był zasłużony dla polskiego Kościoła w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, odszedł w wieku 100 lat. Jego życie przepełnione było prawdziwymi dramatami. O śmierci duszpasterza poinformowała oficjalna strona prezydenta Andrzeja Dudy.

Pogrzeb o. Królikowskiego przyciągnie tłumy. Zasłużony duchowny zmarł w wieku 100 lat

Postać ojca Królikowskiego jest przepełniona wątkami z najgorszych okresów polskiej historii XX wieku. Jako młody duchowny został wyświęcony przez świętego Maksymiliana Kolbe, który zginął w Oświęcimiu. Po latach zmagania się z hitlerowską okupacją ojciec został aresztowany przez NKWD i był świadkiem tortur i cierpienia sowieckiego reżimu. Mimo tak drastycznych doświadczeń duchowny nie porzucił wiary i zaczął ją krzewić wśród Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

- W wieku 100 lat zmarł Ojciec Łucjan Królikowski. O. Łucjan składał śluby w obecności św. Maksymiliana Kolbego. Aresztowany przez NKWD, zesłany na Syberię. Opiekował się sierotami. Kapelan polonijny w Kanadzie i USA. Prezydent Andrzej Duda spotkał Ojca Łucjana we wrześniu br. RIP - napisano na oficjalnym profilu kancelarii prezydenta na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Duchowny spocznie w USA

Królikowski, który był uznawany za najstarszego brata konwentualnego na świecie, spocznie w Stanach Zjednoczonych, gdzie pełnił służbę duszpasterską i zmarł. Przez ostatnie miesiące duchowny przebywał w Our Lady of the Angels Care Center w Enfield w stanie Connecticut pod stałą opieką lekarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Barbary Kurdej-Szatan to cała mama. Jej najnowsze zdjęcie bije rekordy popularności
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Ksiądz zostanie pochowany w Bazylice św. Stanisława w Chicopee, w której pracował do końca swoich dni. Jego śmierć przyciągnie dużą część wiernych i Polonii, która wiele zawdzięcza duchownemu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS POKONANY. Opozycja zwycięża w Senacie
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

źródło: Super Express

Następny artykuł