Polska siatkówka zawdzięcza mu wiele. PZPS w żałobie podał tragiczne informacje

Polska siatkówka zawdzięcza mu wiele. PZPS w żałobie podał tragiczne informacje Źródło: .

Pogrzeb działacza sportowego to smutna okazja zarówno dla jego najbliższych współpracowników ze świata piłki siatkowej, jak i dla rodziny i przyjaciół. Bez niego świat sportu wyglądałby inaczej. Polski Związek Piłki Siatkowej wspomina jednego z najbardziej zasłużonych członków zarządu.

Pogrzeb Mariusza Gołuba to smutna okazja zarówno dla osób, z którymi miał okazję współpracować w zarządzie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jak i dla rodziny oraz najbliższych przyjaciół. PZPS wspomina jednego ze swoich najbardziej zasłużonych członków i zaprasza na ceremonię, która ma się odbyć 14 października 2019 roku na Cmentarzu Komunalnym w Półwsi.

Pogrzeb będzie okazją, aby po raz ostatni pożegnać zasłużonego działacza PZPS

Mariusz Gołub był członkiem zarządu PZPS oraz założycielem i wieloletnim prezesem Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Zmarł 9 października w wieku 91 lat. W żałobie pogrążyli się najbliżsi współpracownicy, przyjaciele i rodzina. W ciągu swojego długiego życia Mariusz Gołub konsekwentnie krzewił entuzjazm do piłki siatkowej i starał się nie tylko popularyzować sport, ale uczynić go bardziej dostępnym dla ludzi w każdym wieku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż Mariusz Gołub ostatnimi laty nie pełnił już aktywnie swojej roli, nosił tytuł honorowego prezesa Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Był jego założycielem i głównym opiekunem. Przeprowadził Opolski Związek Piłki Siatkowej przez wiele trudnych sytuacji, a także pozwolił mu się ugruntować na polskiej scenie sportowej.

Mariusz Gołub zasłużył się dla polskiej piłki siatkowej

Polscy siatkarze znani są z tego, że od kilku lat konsekwentnie odnoszą kolejne światowe sukcesy. Niektórzy sugerują nawet, aby to piłkę siatkową nazywać polskim sportem narodowym, gdyż w przeciwieństwie do piłki nożnej w tej dziedzinie polscy sportowcy świetnie sobie radzą. 

Mariusz Gołub założył Opolski Związek Piłki Siatkowej, umożliwiając tym samym wielu młodym ludziom realizowanie swoich marzeń o karierze w sporcie. Rozbudzał też zainteresowanie lokalnej społeczności tą wówczas mniej popularną dyscypliną i w ten sposób przyczynił się do sukcesów, które teraz odnoszą polscy siatkarze.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Śmierć tak zasłużonego działacza jest ogromnym ciosem dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W poście na Twitterze można przeczytać, że współpracowników i sympatyków założyciela Opolskiego Związku Piłki Siatkowej zapraszają na pogrzeb, który odbędzie się 14 października 2019 o godzinie 13-ej na Cmentarzu Komunalny w Półwsi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wcześniejsza emerytura OD ZARAZ. Natychmiast zaraz skorzysta 100 tys. osób
  2. Uwielbiana polska piosenkarka zmarła w samotności i skrajnej biedzie. Nikt o niej nie pamiętał
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

 

źródło: Twitter

Następny artykuł