Nie żyje legendarna, polska aktorka. Znana jest już data i miejsce pogrzebu

Nie żyje legendarna, polska aktorka. Znana jest już data i miejsce pogrzebu Źródło: Materiały Prasowe

Wiadomo już kiedy odbędzie się pogrzeb legendarnej aktorki, Ireny Laskowskiej. Niedawno media obiegły informacje o jej śmierci, teraz rodzina poinformowała o terminie uroczystości pogrzebowych.l

Pogrzeb Ireny Laskowskiej na pewno ściągnie wiele wyśmienitych person i legend polskiego filmu. 94-letnia aktorka w swojej karierze zaliczyła mnóstwo występów w polskich produkcjach. Rodzina właśnie poinformowała, kiedy odbędą się uroczystości. 

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb filmowej gwiazdy

Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje o śmierci zasłużonej aktorki. Smutne wieści dotarły dopiero niecały tydzień po odejściu artystki. Teraz rodzina zdecydowała się na podanie do publicznej informacji szczegółów pogrzebu Ireny Laskowskiej. W Gazecie Wyborczej pojawił się nekrolog napisany przez jej bliskich.

- W dniu 6 grudnia 2019 roku w wieku 94 lat zmarła Irena Laskowska, wspaniała aktorka, niezwykła osoba, będąca inspiracją dla wszystkich, którzy Ją znali. Nasza kochana - głowa rodziny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 13 grudnia 2019 roku o godzinie 11.15 w domu pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 - czytamy w nekrologu.

Zmarła weteranka polskiego filmu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Irena Laskowska to absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, która wtedy miała siedzibę jeszcze w Łodzi (obecnie placówka znajduje się w Krakowie). Była weteranką sceny teatralnej, zadebiutowała na scenie w 1945 roku. Później występowała w teatrze Narodowym, Dramatycznym, Polskim czy Klasycznym. Trzy lata po debiucie w teatrze rozpoczęła karierę filmową. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Na planie filmowym zaczęła od roli pielęgniarki w filmie wojennym "Stalowe Serca", reżyserii Stanisława Januszewskiego. Jednak jej największym sukcesem artystycznym była rola w filmie "Ostatni Dzień lata" z 1958 w reżyserii słynnego Tadeusza Konwickiego. Laskowska zagrała w produkcji rolę samotnej kobiety, w której zakochuje się młodszy mężczyzna, grany przez wtedy 30-letniego Jana Machulskiego. Film został doceniony poza granicami kraju, był pierwszą rodzimą produkcją nagradzaną na zachodzie, jednak sama aktorka przez długi czas nie lubiła swojej roli i uskarżała się na współpracę z reżyserem. Po raz ostatni w filmie pojawiła się w 2003 roku, na planie "Pornografii" Jana Kolskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nocne poty mogą świadczyć o wielu niebezpiecznych chorobach. Nie należy ich lekceważyć
  2. Poznaliśmy uczestników walki wieczoru kolejnego Fame MMA. Doszło do zmiany w ostatniej chwili
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News