Pogrzeb
pixabay.com/carolynabooth
Klaudia Bochenek - 11 Lutego 2020

Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku

Pogrzeb bliskiej osoby może zrujnować portfel i konto bankowe na wiele miesięcy. Mieszkańcy w końcu postanowili sprzeciwić absurdalnym cenom za pochówek. Wystosowali nawet specjalne pismo do papieża Franciszka, czekają na interwencję.

Opłata za pogrzeb w tej miejscowości potrafi zrujnować nawet średnio zamożną rodzinę. Społeczeństwo nie może liczyć na jakąkolwiek pomoc nawet z Episkopatu, cała nadzieja w papieżu.

Pogrzeb najbliższej osoby może kosztować nawet 12 tysięcy złotych

Mieszkańcy miasteczka w województwie łódzkim powiedzieli "dość" wyzyskiwaniu przez Kościół. W Brzezinach trwała długa i burzliwa dyskusja, co zrobić z tym fantem - pogrzeb potrafił kosztować nawet 12 tysięcy złotych. Mieszkańcy w rozmowie z dziennikarzami podali dokładne kwoty, które muszą płacić za pogrzeb oraz jego przygotowanie. Najbiedniejsi mieszkańcy mogą nie zarobić tyle w rok, często się zapożyczają i wpadają w wir długów. Nie mieści się w głowie, ile muszą wydać na godny pochówek.

Ciąża 3 dzieciKobieta urodziła trojaczki. Gdy lekarz zobaczył ich twarze, stanął jak wrytyCzytaj dalej

Okazuje się, że Archidiecezja Łódzka życzy sobie nawet 2 tys. zł za wykopanie grobu. Jeden z mieszkańców twierdzi, że "rynkowa wartość takiej usługi to 700 zł".

- Kogo stać, żeby tyle zapłacić za pochowanie ojca czy matki? 4780 zł trzeba zapłacić administracji cmentarza. Wykopanie grobu to kolejne 2 tysiące. W Brzezinach ludzie się zapożyczają, żeby wyprawić pogrzeb krewnemu. Jak ksiądz może nas tak traktować? Czemu biskup nie reaguje i stoi przy swoim? - streszcza Stanisław Pawlik, który za pochowanie taty musiał wysupłać 12 tysięcy złotych.

Szukają pomocy u papieża Franciszka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloKról disco polo w szpitalu, musi pilnie przejść ciężką operację. Jego wygląd może niepokoić, drastyczna zmianaCzytaj dalej

Ksiądz Paweł Kłys, rzecznik prasowy Archidiecezji Łódzkiej twierdzi, że jeśli ktoś ma złą sytuację finansową, może poprosić o zniżkę. Jednak okazuje się, że wynosi jedynie 200 zł. W miejscowości nieopodal miejsce na cmentarzu kosztuje 600 zł, tutaj 2 tysiące złotych. Mieszkańcy Brzezin postanowili napisać pismo do samego papieża Franciszka, który nie raz apelował do księży o skromność i ograniczenie się w zachłanności. Najpierw napisali do Archidiecezji Łódzkiej, lecz odpowiedź nie była satysfakcjonująca, dlatego później zwrócili się do Episkopatu, skąd nie otrzymali ani słowa wyjaśnienia. Teraz nadzieją zostaje głowa Kościoła. Sprawą zainteresowali się także UOKiK i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dzisiaj grzeje:

1. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła
2. W autobusie było mnóstwo dzieci, trwa akcja ratunkowa. Zatrważające wiadomości z zachodniej Polski

- Pismo w języku polskim i włoskim do papieża Franciszka zostało już wysłane. Z uwagi na to, że polskie władze kościelne lekceważą mieszkańców Brzezin, postanowiliśmy wystąpić do Stolicy Apostolskiej. Liczymy na to, że papież wpłynie na polskich duchownych - zdradził dziennikarzom Wirtualnej Polski mecenas Piotr Majewski, który reprezentuje Sławomira Pawlika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka
  2. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat
  3. Zamówił deser w restauracji. Gdy zobaczył, co kelner napisał na paragonie, zamarł
  4. Nie mogli uwierzyć, że znaleziony maluch nie jest szczeniakiem. Jego prawdziwa natura okazała się nieprawdopodobna
  5. Gwiazda show TVP w ciężkim stanie, czeka na poważną operację. Zamieściła w sieci wstrząsające nagranie

Zwierzę traktowane w okropny sposóbKażdego dnia robiła okropne rzeczy ze swoim psem. Kiedy odkryto prawdę, służby musiały momentalnie zareagowaćCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News