Mamy potwierdzenie, koronawirus na stypie. Sanepid pilnie szuka uczestników
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 10 Września 2020

Mamy potwierdzenie, koronawirus na stypie. Sanepid pilnie szuka uczestników

Pogrzeb mógł być dla wielu osób miejscem, gdzie zakaziły się koronawirusem. Sanepid potwierdza, że sytuacja jest naprawdę poważna i pilnie poszukuje wszystkich obecnych na uroczystości. Przekazano, że niektórzy z żałobników otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Pogrzeb nie należy do najprzyjemniejszych okazji, gdy spotkać można najbliższych. Rodzina i przyjaciele chcąc pożegnać bliskiego zmarłego towarzyszą mu w ostatniej drodze, jednak ostatnimi czasy nie było to łatwe zadanie. Najpierw zdecydowano o drastycznym zmniejszeniu ilości osób mogących uczestniczyć w uroczystości, a w momencie, gdy zniesiono ten przepis lawinowo posypały się wiadomości, iż to właśnie pogrzeb, jest zaraz obok wesel, największym źródłem nowych ognisk koronawirusa. Sanepid znów zdecydował się na wydanie komunikatu i poszukiwanie żałobników.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Sanepid potwierdza, to właśnie pogrzeb mógł być miejscem zakażenia

Pogrzeb na długo zapadnie w ich pamięci i to nie tylko dlatego, iż po raz ostatni mogli pożegnać się ze swoim najbliższym. Sanepid nie ma dobrych wiadomości i potwierdza, że niektórzy goście, biorący udział w stypie po pogrzebie, otrzymali właśnie pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Jednym z możliwych scenariuszy jest ten, iż zarazili się oni w trakcie uroczystości. Chociaż testy nie zostały wykonane w Polsce, to urzędnicy zdecydowali się na poszukiwanie żałobników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

Wrócili do Niemiec i zrobili testy - wyniki były pozytywne

TVP Info przekazuje informacje na temat niepokojących informacji ze strony sanepidu. Potwierdzono, iż mieszkańcy Niemiec, którzy przylecili do Polski na pogrzeb, po powrocie przeprowadzili testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 w ich organizmie okazały się pozytywne. Teraz urzędnicy poszukują wszystkich, którzy 3 września o godzinie 11 w kościele św. Barbary w Kościerzynie brali udział w mszy żałobnej oraz później wspólnie wspominali zmarłego na stypie. Możliwe, iż jeden z żałobników przekazał im koronawirusa, ale mogli nie być jedyni.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Wszyscy biorący udział w uroczystości powinni zgłosić się do sanepidu

Uczestnicy wskazanej przez sanepid uroczystości powinni natychmiast skontaktować się z kościerzyńskim oddziałem sanepidu. Sytuacja może być naprawdę poważna, gdyż zakażenie może przebiegać w sposób bezobjawowy. Wszyscy żałobnicy mogli narazić się na kontakt z chorą osobą i nieświadomie zarazić się SARS-CoV-2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czołowa gwiazda "Klanu" nie żyje. Scenarzyści planują uśmiercić również jej postać
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News