Polacy dziwią się pogodą, jaką widzą za oknem. Zamiast ostrych mrozów można zobaczyć, że pogoda zwariowała. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz jest mroźno i pada śnieg, a już za chwilę świeci słońce, które go topi. To ma być znak rychłego nadejścia wiosny.

Jest dopiero połowa grudnia i ciągle nie ma żadnych poważniejszych mrozów, którymi straszyli nas niedawno synoptycy. We wtorek niektóre regiony Polski będą mogły liczyć na temperaturę na poziomie 12 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował jednocześnie, że nad południową Polskę nadciągną silne wiatry i roztopy.

ZOBACZ TAKŻE: Potężny żywioł uderzy dzisiaj w Europę. Ludzie przerażeni

Możemy spodziewać się ocieplenia, ale i silnych wiatrów

Ten tydzień przyniesie ocieplenie powietrza, które przyjdzie z południowego-zachodu. Najbardziej ucieszą się mieszkańcy Dolnego Śląska. Tam właśnie będzie 12 stopni Celsjusza. Jednak do tego dojdą deszcze i roztopy.

Z kolei rejony górskie nawiedzą silne, porywiste wiatry. IMGW wydało dla części trzech województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego ostrzeżenia najwyższego, czyli 3 stopnia.

Do czwartku wiele w wielu regionach lokalnie będzie widać rozpogodzenia, z dobrze widocznym słońcem. Temperatury bliskie zeru pojawią się dopiero na weekend.

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa w Tatrach! Zniszczone domy, tysiące ludzi odciętych od świata

Źródło: fakt.pl

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

...

Zobacz również