śnieg
Fot. Wikimedia Commons
Marcin Owczarek - 30 Listopada 2018

RCB apeluje do Polaków! Uważajcie w nocy, zmarło już 5 osób

Pogoda w Polsce jest naprawdę zła. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje do wszystkich Polaków. Uważajcie, bo nadchodzą wielkie mrozy. Niestety w ich wyniku zmarło już 5 osób, a zima jeszcze się nie zaczęła na dobre.

Pogoda tej nocy w Polsce była naprawdę tragiczna. Zanotowano jedna z najniższych temperatur o tej porze roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby uważać i ubierać się bardzo ciepło, gdyż poprzedniej nocy zmarło już 5 osób, a to dopiero początek fali mrozów. Tę noc wiele osób zapamięta na długo. Było naprawdę zimno. Wszystko za sprawą ścierających się frontów nad Rosją i Ukrainą. Przynoszą one na cały wschód Europy minusowe temperatury w ciągu dnia i nocy. Do tego wieje bardzo zimny i porywisty wiatr, który potęguje uczucie zimna. Warto więc ciepło się ubierać, aby nas nie przewiało. Czwartkowej nocy zanotowano jedna z najniższych temperatur w Polsce o tej porze roku. Sięgała ona aż -21 stopni. Meteorolodzy odnotowali ją w miejscowości Stuposiany w powiecie bieszczadzkim na Podkarpaciu. Było naprawdę zimno i to nie jest ostatnie słowo pogody. Dziś temperatura wahała się między -3 a 6 stopni Celsjusza w całym kraju. Najcieplej było na zachodzie kraju, a najzimniej na wschodzie. W większości Polski wieje zimny porywisty wiatr, w niektórych miejscach może padać marznący deszcz. Z tego to też powodu IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia. Niestety są jeszcze smutniejsze informacje.

Pogoda - zmarło 5 osób

Poprzedniej nocy 5 osób zamarzło przez minusowe temperatury. RCB wydało ostrzeżenie dla wszystkich Polaków, aby nie byli obojętni i nie tylko uważali na siebie, ale również na bezdomnych, by wzywali pomoc, kiedy to potrzebne. Warto również podzielić się jakimś kocem albo nieużywaną kurtką lub swetrem. To może pomóc przetrwać takim osobom zimę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Perth_hail_size_compared_to_handNie dowiesz się tego z prognozy pogody! Wstrząsające zimowe rekordyCzytaj dalej
Informacje pogodowe szczególnie złe są dla pomorskiego oraz Warmii i Mazur. Tam wiatr może sięgać w porywach nawet do 80 km/h. Lokalne przymrozki również wystąpią. Na szczęście pogoda ma się poprawić w ciągu tego tygodnia. Już jutro mróz ma być tylko na wschodzie Polski. Niestety marznący deszcz może wystąpić na terenie całego kraju i będzie on dość uciążliwy. W następnych dniach ma się ocieplić i wiatr ustępować, ale do Polski mają nadejść jeszcze większe mrozy, więc warto się na to przygotować.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zrezygnowany Owsiak przegrał. Nie będzie już niczego udowadniał
  2. Gwiazda Na wspólnej pozwała Polskę! Ma dość, przez to umierają ludzie
  3. Uwielbiana aktorka M jak Miłość przeżywa prywatny dramat. Jest w ciężkiej żałobie
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
"M jak miłość" pożegnało aktorów."M jak miłość" pożegnało wielu świetnych aktorów. Będziemy za nimi tęsknićCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News