To dopiero początek! Pół Polski tonie w deszczu, IMGW bije na alarm

To dopiero początek! Pół Polski tonie w deszczu, IMGW bije na alarm

Dzisiejsza pogoda zaskoczyła wszystkich. A to dopiero początek! Do tej pory lato witało nas upałem i słońcem. Teraz spadł na nas niespodziewany deszcz, w całym kraju zapowiadane są groźne burze i huragany. IMGW bije na alarm w ośmiu województwach! Czyżby kataklizmy pogodowe ze świata dotarły właśnie do nas?!

W ostatnim tygodniu bardzo dużo możemy usłyszeć o tym, co się dzieje na świecie w kwestii pogody. Kataklizm naturalny zbiera tragiczne żniwo - w Kanadzie jest to ponad 70 osób zmarłych w ostatnie dwa tygodnie przez upały. W Japonii zaś aż 179 ofiar śmiertelnych z powodu potężnych ulew i powodzi. Nie są to jedyne regiony dotknięte tragedią. Teraz dotarło to również do Polski.

Pogoda na najbliższe tygodnie - co nas czeka?

Według meteorologów, najbliższe dni będą bogate w opady deszczu i gradu, możemy spodziewać się także mocnych wiatrów, w niektórych częściach kraju nawet huraganów. IMGW wydało alarm pogodowy dla ośmiu województw. Obecnie najgorzej jest w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i pomorskim. Pogoda nie sprzyja urlopowi, co z pewnością zasmuci tych, którzy właśnie w tym tygodniu postanowili skorzystać z wakacji. Ochłodzenie i opady będą utrzymywały się aż do piątku szczególnie na Mazurach i na Pomorzu. Ci, którzy liczyli na plażowe wylegiwanie, będą musieli zmienić plany. Dużo ważniejsze jednak, niż zmiana sposobu spędzania urlopu, jest zachowanie bezpieczeństwa w tych trudnych warunkach. W trakcie potężnych wichur najlepiej zostać w domu. Zalecamy również kontrolować wszelkie alerty pogodowe na najbliższe dni, aby zawczasu przygotować się na wszystkie możliwe warunki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofa lotnicza w Polsce! Są ofiary śmiertelne
  2. Gdzie jest burza dziś 11.07.2018?
  3. Wyrzucony z TVN aktor publicznie upokorzony! Cios zadała partnerka
  4. Polska! Hotel dla zwierząt uśmiercił psa, zakończenie tej historii jest szokujące
  5. Duda cierpi na chorobę filipińską?! Szokujące nagranie krąży po sieci
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News