Dzisiejsza pogoda zaskoczyła wszystkich. A to dopiero początek! Do tej pory lato witało nas upałem i słońcem. Teraz spadł na nas niespodziewany deszcz, w całym kraju zapowiadane są groźne burze i huragany. IMGW bije na alarm w ośmiu województwach! Czyżby kataklizmy pogodowe ze świata dotarły właśnie do nas?!

W ostatnim tygodniu bardzo dużo możemy usłyszeć o tym, co się dzieje na świecie w kwestii pogody. Kataklizm naturalny zbiera tragiczne żniwo – w Kanadzie jest to ponad 70 osób zmarłych w ostatnie dwa tygodnie przez upały. W Japonii zaś aż 179 ofiar śmiertelnych z powodu potężnych ulew i powodzi. Nie są to jedyne regiony dotknięte tragedią. Teraz dotarło to również do Polski.

Pogoda na najbliższe tygodnie – co nas czeka?

Według meteorologów, najbliższe dni będą bogate w opady deszczu i gradu, możemy spodziewać się także mocnych wiatrów, w niektórych częściach kraju nawet huraganów. IMGW wydało alarm pogodowy dla ośmiu województw. Obecnie najgorzej jest w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i pomorskim.

Pogoda nie sprzyja urlopowi, co z pewnością zasmuci tych, którzy właśnie w tym tygodniu postanowili skorzystać z wakacji. Ochłodzenie i opady będą utrzymywały się aż do piątku szczególnie na Mazurach i na Pomorzu. Ci, którzy liczyli na plażowe wylegiwanie, będą musieli zmienić plany.

Dużo ważniejsze jednak, niż zmiana sposobu spędzania urlopu, jest zachowanie bezpieczeństwa w tych trudnych warunkach. W trakcie potężnych wichur najlepiej zostać w domu. Zalecamy również kontrolować wszelkie alerty pogodowe na najbliższe dni, aby zawczasu przygotować się na wszystkie możliwe warunki.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa lotnicza w Polsce! Są ofiary śmiertelne
  2. Gdzie jest burza dziś 11.07.2018?
  3. Wyrzucony z TVN aktor publicznie upokorzony! Cios zadała partnerka
  4. Polska! Hotel dla zwierząt uśmiercił psa, zakończenie tej historii jest szokujące
  5. Duda cierpi na chorobę filipińską?! Szokujące nagranie krąży po sieci

Jej walkę ze śmiertelną chorobą obserwowały miliony... Zmarła, gdy się tego nie spodziewała

Nikt nie wiedział tego o Martyniuku. Tajemnice, które ukrywał latami