Pogoda długoterminowa na lato. Nie wszystkim się spodoba to, co nas czeka

Pogoda długoterminowa na lato. Nie wszystkim się spodoba to, co nas czeka Źródło: fot. wikipedia.org

Pogoda długoterminowa na tegoroczne lato bez wątpienia nie spodoba się wszystkim. Już teraz meteorolodzy mogą przewidzieć, jak będzie wyglądać część wakacji.

Pogoda długoterminowa zawsze niesie ze sobą pewien margines błędu. Jednak patrząc już teraz na aktualną aurę, możemy się spodziewać, że rok 2019 będzie obfitował w wysokie temperatury, które bez wątpienia przypadną do gustu urlopowiczom, którzy planują na te wakacje jakiś wyjazd. Są jednak tacy, którzy patrzą na niedaleką przyszłość z przerażeniem.

Pogoda długoterminowa na lato

Pierwsze powiemy lata poczujemy już w maju, ponieważ jeszcze w tym wiosennym miesiącu temperatura w ciągu dnia będzie często powyżej 20 stopni Celsjusza. Co więcej, z nadejściem czerwca sytuacja ta nie ulegnie wielkiej zmianie, jednak bez wątpienia odczujemy spory wzrost temperatur, co jeszcze dobitniej zapowiada prawdziwie upalne lato.

Lipiec również nie zawiedzie miłośników słońca i wypoczynku na plaży. Urlopowicze mogą spodziewać się naprawdę gorącego lata szczególnie na przełomie lipca i sierpnia, co nie oznacza, że początek tego miesiąca będzie zimny, czy nawet chłodny. Niestety to tyle, jeżeli chodzi o temperatury, ponieważ specjaliści nie są w stanie dalej określić nadchodzących prądów. Jednak mało prawdopodobne, aby sierpień miał wyglądać inaczej, niż upalnie.

Jednak to, co sprzyja odpoczynkowi i urlopowi, dla innych jest prawdziwą zmorą. Niestety, ale czeka nas kolejne bardzo gorące, a przede wszystkim suche lato. Już teraz poziom opadów jest zatrważająco niski i wprost grozi nam susza, która jest prawdziwą zmorą dla rolników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Opady będą pojawiać się sporadycznie, a większych ulew powinniśmy się spodziewać w towarzystwie burz, które będą występować regionalnie. Taka aura wpływa bardzo niszcząco na plony, a to niestety odbić się może na nas wszystkich.

Dodatkowo wysokie temperatury niosą ze sobą również wiele niebezpieczeństw zdrowotnych. Przegrzania i udary cieplne to prawdziwa zmora szczególnie dla dzieci i osób starszych. W takim wypadku butelka chłodnej wody to absolutny obowiązek. Warto też unikać najgorętszych momentów w ciągu dnia i zadbać o odrobinę cienia, aby przetrwać te najcięższe godziny. Szczególnie zeszłoroczne lato pokazało nam, jak upały potrafią być niebezpieczne, więc lepiej nich nie lekceważyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies udawał martwego, żeby dłużej zostać na spacerze. To jest lepsze niż wszystkie polskie komedie ostatnich lat! Pospadacie z krzeseł ze śmiechu!
  2. Kiedyś była królową TVP. Mężczyźni śnili o niej po nocach, a kobiety marzyły, by być na jej miejscu. To, jak dziś wygląda, zwali was z nóg!
  3. Barbara Kurdej-Szatan pokazała się bez makijażu. Prawie jej nie poznaliśmy (FOTO)
  4. Wszyscy patrzyli tylko na Martę Kaczyńską i jej syna. Wózek dla dziecka kosztował fortunę (Zdjęcia)
  5. Tak Roksana Węgiel wyglądała na spotkaniu z Agatą Dudą. Kolejna burza wokół 14-latki: "OBCIACH"
  6. Znana prezenterka telewizyjna nie żyje. Rzuciła się na pomoc biednym szczeniaczkom

 

źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News