Alarmujące informacje. Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski

Alarmujące informacje. Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski Źródło: unsplash/Anna_King/

Niebezpieczna pogoda nadciąga do Polski. Warunki atmosferyczne wzbudziły niepokój wśród synoptyków, którzy ostatecznie zdecydowali się wydać pilne ostrzeżenie dla całego kraju. Zrobi się naprawdę nieciekawie.

Poniedziałkowa pogoda nie będzie rozpieszczać rodaków, a nawet wręcz przeciwnie. Ulewne deszcze i porywisty wiatr raczej nie będą zachęcać do spacerów pod gołym niebem. Co więcej, zjawiska atmosferyczne będą na tyle uciążliwe, że specjaliści nie wykluczają licznych zniszczeń, jakie mogą za sobą nieść. 

Pogoda na poniedziałek

Choć w niedzielę rodacy mogli jeszcze napawać się ostatnimi promieniami słońca i nieco cieplejszą temperaturą, już następnego dnia mogą doznać prawdziwego szoku. Trzydziesty września będzie prawdziwą zapowiedzią października, który zbliża się wielkimi krokami. Jak zapowiadają synoptycy, wszystko za sprawą niżu, który przyszedł do nas z nad Danii i który przyniósł silny wiatr na terenie całego kraju. To jednak nie wszystko, bowiem w zdecydowanej części Polski nie zabraknie też deszczu, a na niebie próżno szukać przejaśnień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski 

W związku z tak niepokojącymi prognozami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać ostrzeżenie dla całego kraju. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez synoptyków, alert pierwszego stopnia obowiązuje w województwach: opolskim, dolnośląskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz niemalże całym województwie pomorskim i zachodniopomorskim, a także w północnej części województwa lubelskiego. Mieszkańcy tych regionów powinni spodziewać się silnego wiatru osiągającego prędkość od 35 do 45 km/h, jednak w porywach do nawet 90 km/h. IMGW ostrzega, że ryzyko siły wiatru wynoszącej 100 km/h nad morzem wynosi 30%. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek

2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Nieco groźniej zrobi się w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, południowej części województwa lubelskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego, a także północnych krańców województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tych regionach synoptycy zapowiadają wiatr o prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, a lokalnie do 100 km/h. Najsilniej wiać będzie w godzinach okołopołudniowych. Nie zabraknie również deszczu, dlatego warto zaopatrzyć się w parasol. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIGANT sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Zaskakujące doniesienia o mamie Piotra Woźniaka-Staraka. Trudno powstrzymać łzy
  4. Dzieci bawiły się przed domem, gdy nagle w ich stronę rzucił się pitbull. Sekundy potem doszło do tragedii
  5. Wiadomo jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kobuszewskiego. Poruszające wyznanie rodziny

Źródło: interia 

Następny artykuł