Pilne ostrzeżenie przed dzisiejszą nocą. Będzie niebezpiecznie

Pilne ostrzeżenie przed dzisiejszą nocą. Będzie niebezpiecznie Źródło: .

Pogoda nie ułatwia powrotu na święta. Wydano pilne ostrzeżenie przed warunkami atmosferycznymi, które zapanują dzisiejszej nocy w Polsce. Będzie bardzo niebezpiecznie, synoptycy zalecają szczególną ostrożność.

Pogoda dzisiejszej nocy będzie bardzo niebezpieczna, specjaliści zalecają wyjątkową ostrożność w czasie przebywania na zewnątrz. Szczególnie czujni powinni być kierowcy pojazdów. Bardzo niebezpieczne warunki atmosferyczne utrzymywać się będą niemal całą noc.

Pogoda będzie niebezpieczna, wydano oficjalne ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega przed bardzo silnymi mgłami, które pojawią się nad Polską już dzisiejszej nocy. Mogą one ograniczać widzialność do 200 metrów, a miejscowo nawet do 50 metrów. Kierowcy, którzy planują wyruszyć wieczorem w podróż, powinni zachować wyjątkową czujność i bezwzględnie stosować się do przepisów drogowych. Przy tak ograniczonym polu widzenia bardzo łatwo o wypadek.

- Zjawiska te mogą występować w rejonach Leszna, Krotoszyna, Grodziska i Wolsztyna - poinformował Przemysław Szrama, dyżurny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Wydane prze IMGW ostrzeżenie obowiązuje do 3:00 w nocy. W tym czasie zaleca się pozostanie w pomieszczeniach, jeśli nie mamy pilnej potrzeby, by wyjść na zewnątrz. Gęsta mgła jest niebezpieczna nie tylko dla poruszających się pojazdami mechanicznymi. Ograniczona widoczność może spowodować również szereg urazów, nawet przy zwykłym spacerowaniu.

Trudne warunki pogodowe utrzymają się niemal do rana

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz Wielkopolski, gęste mgły mogą pojawić się również wzdłuż trasy w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem. Zamglenie będzie utrzymywać się niemal do rana.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono prawdziwe imię Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Nikt o tym wcześniej nie wiedział
2. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala

Z kolei na południowym wschodzie kraju możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu. Synoptycy przewidują również, że powiecie tatrzańskim spadnie śnieg. Góry przykryje warstwa białego puchu, miejscowo dochodząca nawet do kilkudziesięciu centymetrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Wskaż, które dziecko zbiło wazon. Znaczenie odpowiedzi zetnie cię z nóg

źródło:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News