Polacy mają powody do obaw? Synoptycy obawiają się "bestii ze wschodu", IMGW natychmiast reaguje

Polacy mają powody do obaw? Synoptycy obawiają się "bestii ze wschodu", IMGW natychmiast reaguje Źródło: unsplash/Aditya Vyas

Pogoda potrafiła zaskakiwać już wielokrotnie w tym roku. Mimo doniesień o bardzo śnieżnej i nieznośnej zimie, a także plotkach o groźnej "bestii ze wschodu", czyli wyjątkowo mroźnym froncie z Rosji, swój głos zabrał przedstawiciel IMGW.

Pogoda przed świętami Bożego Narodzenia jest zagadnieniem, które zazwyczaj bardzo interesuje Polaków złaknionych śniegu na ten świąteczny okres. Wydawało się, że ten rok będzie bardzo chłodny i mroźny, a wszystko przez przerażający front z Rosji, nazywany w mediach "bestią ze wschodu". Przedstawiciel IMGW, Grzegorz Walijewski przekazał swoje zdanie na temat tego, jak będzie wyglądać zima i czy rzeczywiście grozi nam pojawienie się wyjątkowo mroźnej temperatury, przed którą ostrzegają wszyscy.

Pogoda na zimę nie taka straszna, jak ją malowano? Pracownik IMGW o "bestii ze wschodu"

Mimo ostrzeżeń meteorologicznych w polskich i zagranicznych mediach, dotyczących zmian pogodowych i pojawiania się śniegów na terenie wschodniej i centralnej Europy, zdaniem pracownika IMGW - Grzegorza Walijewskiego, Polacy nie powinni się martwić o to, że będą musieli się konfrontować z wyjątkowo mroźnym frontem, który może nawet nie przejść przez nasz kraj.

- Nie będzie 'bestii ze wschodu', zima będzie łagodniejsza. Będzie jednak okres bardziej chłodny i bardziej śnieżny" - podkreśla synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zima wcale nie będzie taka zimna, jak oczekiwano

Według Walijewskiego, tegoroczna zima nie będzie wcale zimna i jeśli śnieg się gdziekolwiek pojawi, to na krótko i tylko na przełomie stycznia i lutego 2020 roku. Spadek temperatury także nie powinien być zbytnio odczuwalny, a wszystko przez specyficzną cyrkulację powietrza.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

- Zima będzie całkiem normalna z cieplejszym grudniem i nieco chłodniejszym styczniem i częścią lutego. Będziemy mogli zaobserwować śnieg, a pokrywa śnieżna na pewno się stworzy. Zmienia się cyrkulacja powietrza. Jest zmienność klimatu i teraz jesteśmy w dłuższym, cieplejszym okresie" - podkreśla Walijewski.

Dla wielu osób ulgą będzie to, że nie ma się czego obawiać. Z drugiej strony zawiedzeni bez wątpienia będą fani zimowego szaleństwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna German przeżyła prawdziwy dramat. Przez długi czas żyła w "niewoli": "Widziałam tylko ścianę i drzewo"
  2. Hanna poszła do ginekologa. Po badaniu powiedział jej brutalne słowa, długo nie mogła dojść do siebie
  3. 2-letni chłopiec zaginął. Po kilku latach poszukiwań w końcu spojrzeli za kredens i odkryli porażającą prawdę
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: Interia

Następny artykuł