Nadciąga silny wir polarny. Będzie źle, meteorolodzy ostrzegają, że może wywołać reakcję łańcuchową

Nadciąga silny wir polarny. Będzie źle, meteorolodzy ostrzegają, że może wywołać reakcję łańcuchową Źródło: .

Pogoda w najbliższych miesiącach może pozostawiać wiele do życzenia. Meteorolodzy przewidują ogromne uderzenie zimy. Takiego zjawiska nie było od 40 lat.

Pogoda przewidziana na tegoroczną zimę może nas bardzo zaskoczyć, biorąc pod uwagę fakt, że jesień była stosunkowo słoneczna i ciepła. Meteorolodzy ostrzegają, że z Arktyki nadciąga silny wir polarny - mróz pojawi się jeszcze pod koniec listopada.

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Wir, o którym mowa, możemy zaobserwować na biegunie północnym już od jakiegoś czasu. To układ niskiego ciśnienia o charakterze cyklonu, który jest związany z obszarem biegunowym planety. To zjawisko nie osiągnęło takiej intensywności od 40 lat - apelują badacze. Nie należy tego bagatelizować.

WIĘCEJ TEKSTU POD GALERIĄ

Według meteorologów utworzony nad Arktyką wir wywoła reakcję łańcuchową - już za kilka dni czeka nas gwałtowne i ogromne uderzenie zimy. Synoptycy przewidują -10 stopni Celsjusza w ciągu dnia i prawie -20 w nocy.

Śnieżne Boże Narodzenie?

Specjaliści uważają, że po tym uderzeniu będzie nieco lepiej. Wszystko za sprawą nagłego ocieplenia stratosferycznego na biegunie północnym, przez co temperatura na wysokości 30-50 kilometrów nad Ziemią ulegnie zwiększeniu nawet o 50 stopni. Według modelu sezonowego CFS, w grudniu dotrze do nas cieplejsze powietrze znad Oceanu Atlantyckiego. Oznacza to, że świąteczny miesiąc będzie z dodatnią anomalią temperatury, ale za to z intensywnymi opadami śniegu. Po tej krótkiej poprawie ma nastąpić kolejna gwałtowna reakcja łańcuchowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach dowiedziała się prawdy

2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

W związku w tym, że pogoda w Polsce uwielbia zaskakiwać, warto śledzić na bieżąco informacje o warunkach atmosferycznych. Czy czeka nas największa zima od 40 lat? O tym przekonamy się już wkrótce na własnej skórze.

 Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z dofinansowaniem na dzieci. Rodzice będą musieli wykładać po 600 zł

Źródło: popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News