Do Polski nadciąga Xandra. Będzie nieprzyjemnie, tropikalne upały

Do Polski nadciąga Xandra. Będzie nieprzyjemnie, tropikalne upały Źródło: Ventusky

Pogoda na końcówkę lipca szykuje się wyjątkowo upalna. Wygląda na to, że uświadczymy powrotu temperatur, które zaskoczyły Polaków w czerwcu. Wszystko za sprawą wyżu Xandra, przez który ponownie będziemy musieli walczyć z ogromnymi upałami.

Pogoda w Polsce niewątpliwie będzie rozpieszczać plażowiczów. Ostatnie ochłodzenie wzbudziło niepokój wśród wielu Polaków, którzy zaplanowali urlop na przełom lipca i sierpnia. Jednak obawy mogą mieć tylko ci, którzy nie cierpią upałów.

Pogoda w Polsce zmieni się pod wpływem wyżu Xandra

Jeszcze w tym tygodniu do Polski nadciągnie tropikalny wyż nazywany Xandrą. Upały zaczną się 18 lipca w czwartek, a szczególnie odczuje to południe kraju. Jedynie na północy nie ma co oczekiwać wysokich temperatur - na pomorzu powinniśmy uświadczyć 20 stopni Celsjusza.

Natomiast w weekend zaczną się prawdziwe upały. W sobotę najniższe temperatury są przewidywane na 27 stopni, jednak po raz kolejny wczasowicze spędzający czas nad polskim morzem nie będą pocieszeni. Na pomorzu przewiduje się temperatury wysokości 23-24 stopni i gęste opady deszczu.

Końcówka miesiąca będzie upalna, Polska podzieli się na dwie strefy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W niedziele temperatury mogą przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza, dotyczy to głównie Polski południowo-zachodniej i centralnej. Na pomorzu może zostać odnotowany wzrost do 27 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają, że kraj będzie podzielony na dwie strefy temperatur - na zachodzie będzie odczuwalnie o kilka stopni więcej.

Meteorolodzy obawiają się, że tropikalny wyż może przywrócić zjawiska pogodowe, który wyrządziły w czerwcu wiele szkód. Oznacza to szanse na powrót gwałtownych burz i opadów gradu. Możliwe, że po raz kolejny alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa będą trafiały do Polaków na zagrożonych obszarach.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kultowa polska piosenkarka ma 95 lat i jest ciężko chora. Mimo to, opiekuje się przykutym do łóżka mężem. Jej historia złamie wam serce, będziecie płakać
  2. Elżbieta II do Polski przyjechała tylko raz. Wtedy Jolanta Kwaśniewska zrobiła coś strasznego. Pierwsza dama uraziła królową
  3. Dzieci Ani Przybylskiej w tym wszystkim żal najbardziej. Zaskakujące informacje dot. Jarosława Bieniuka
  4. Nareszcie! Policja wpadła na kluczowy trop ws. poszukiwań Dawidka, wskazano szczególne miejsce
  5. Mąż zakochał się w Małgorzacie Sosze gdy była nastolatką. Ale jak dzisiaj ją zobaczy, dostanie palpitacji serca
  6. Można złapać się za głowę. Oto, co teraz dzieje się z mordercą Kristiny

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News