IMGW apeluje o ostrożność do mieszkańców 6 województw. Gwałtowny i niebezpieczny spadek temperatur

IMGW apeluje o ostrożność do mieszkańców 6 województw. Gwałtowny i niebezpieczny spadek temperatur

W najbliższych dniach, pogoda będzie typowo grudniowa. Choć bywały cieplejsze dni, teraz będzie można spodziewać się nagłego ochłodzenia i oblodzenia.

Pogoda nie dopisze. Mamy grudzień i choć zdarzały się dni, kiedy było nawet i 8 stopni, to teraz nie należy już na to liczyć. Trzeba szykować się na ujemne temperatury i znaczne oblodzenie na drogach.

Pogoda na grudniowe dni. Będzie zimno

W nocy ze środy na czwartek, w niektórych miejscach Polski ma było nawet -8 stopni Celsjusza. Oznacza to, że wystąpienie wielu niebezpiecznych oblodzeń, oraz zjawiska gołoledzi na drogach. Zaleca się szczególną ostrożność podczas jazdy, bo nawet najlepsze opony zimowe na lodzie na niewiele się zdadzą. 

Najzimniej będzie zdecydowanie na południu. Najniższe temperatury zostały odnotowane w Zakopanem, Krakowie i Katowicach. Najwyższe temperatury natomiast były na północy, szczególnie w Szczecinie, w którym temperatura nie spadła poniżej 0, podobnie było w Koszalinie. 

IMGW oraz RCB wystosowali ostrzeżenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał specjalny komunikat, dla mieszkańców województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Według przewidywań na tych obszarach temperatura nocami może się wahać na pomiędzy -8 a -3 stopniami Celsjusza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Dodatkowo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegło, aby uważać na osoby bezdomne i samotne, które mogą umrzeć z powodu niskich temperatur. Zaapelowali, żeby w takich sytuacjach dzwonić na numer alarmowy 112 ze względu na to, że organizm ludzki wychładza się w błyskawicznym tempie. Ponadto uważać powinni kierowcy. Drogi są śliskie, szczególnie przy porannym oblodzeniu. Dlatego zaleca się ostrożniejszą i znacznie wolniejszą jazdę, dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Poznaliśmy uczestników walki wieczoru kolejnego Fame MMA. Doszło do zmiany w ostatniej chwili
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News