Jest wyjątkowo niebezpiecznie. Pilne alerty IMGW dla 5 województw

Jest wyjątkowo niebezpiecznie. Pilne alerty IMGW dla 5 województw Źródło: Pexels.com / Travis Rupert

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się wyjątkowo niebezpiecznie. IMGW bije na alarm. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne pierwszego stopnia dla kilku województw. Szczególnie groźne mogą się okazać oblodzenia.

Pogoda w ciągu kilku najbliższych godzin może być groźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim, w powiatach: Gdynia, Sopot, Gdańsk i nowodworskim. Największe niebezpieczeństwo potrwa do godz. 15:00. Porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 85 km/h.

Niebezpieczna pogoda na morzem

Meteorolodzy przewidują gwałtowne wzrosty poziomów wody w rejonach nadmorskich. W województwie zachodniopomorskim i pomorskim wzdłuż wybrzeża poziom wody osiągnie strefę stanów wysokich, a w niektórych rejonach ostrzegawczych. Sytuacja potrwa minimum do godziny 15:00. Niebezpieczeństwo będzie potęgować silny, porywisty wiatr wiejący w kierunku północno-zachodnim. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, zagrożenie wystąpi nie tylko na Pomorzu. W związku z oblodzeniami w północnej i wschodniej Polsce, IMGW planuje wydać alarmy również w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Temperatura poniżej zera stopni Celsjusza spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. W kilku miejscach prognozowane są także opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera

2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

W czwartek ponownie pojawi się niebezpieczeństwo

Meteorolodzy uspokajają, że na środę nie planują żadnych ostrzeżeń. Natomiast w czwartek może powrócić silny wiatr. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że wystąpi w województwie zachodniopomorskim, gdzie może osiągnąć średnią prędkość od 35 km/h do nawet 75 km/h. Wiatr tym razem będzie wiał z południowego wschodu. 

Według IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Dlatego zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Należy też na bieżąco śledzić wszystkie komunikaty związane z rozwojem sytuacji pogodowej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News