Straszne doniesienia po śnieżycy w polskiej miejscowości. Zaginęli turyści, trwa akcja ratunkowa

Straszne doniesienia po śnieżycy w polskiej miejscowości. Zaginęli turyści, trwa akcja ratunkowa Źródło: pikio.pl

Pogoda na Babiej Górze w ostatnim czasie zmieniła się nie do poznania. Najdotkliwiej przekonali się o tym polscy turyści, którzy przez nagły atak mrozu zaginęli w trakcie wyprawy na górę. GOPR wszczął poszukiwania do turystów i apeluje, aby nie wychodzić w góry, szczególnie kiedy mają tam miejsce ataki śnieżycy.

Pogoda w polskich górach jest już iście zimowa. W miejscowościach położonych obok najwyższych polskich szczytów odnotowuje się opady śniegu i szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. Niektórzy turyści lekceważą jednak alerty pogodowe i porywają się na niebezpieczne górskie przeprawy, które mogą się kończyć tragicznie. Na Babiej Górze zaginęli turyści wspinający się na szczyt. GOPR rozpoczął poszukiwania.

Zmieniająca się pogoda nie sprzyja wędrówkom po górach. Turyści to zlekceważyli

Mimo alertów pogodowych i zauważalnej zmiany warunków atmosferycznych w Beskidach wiele osób bierze sobie za cel zdobycie Babiej Góry. Nie jest to najlepszy pomysł, o czym przekonali się pewni turyści, zamierzający ostatnio zdobyć ten szczyt. Według doniesień ratowników grupa podróżników miała wpaść w prawdziwe centrum śnieżycy na górskich halach. Kiedy sytuacja pogodowa się poprawiła, zaczął się prawdziwy dramat. Nie potrafili znaleźć drogi powrotnej.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi obecnie poszukiwania w liczbie dwóch grup. Jedna została skierowana na sam szczyt Babiej Góry, a druga przeczesuje okolicę. Sytuacja jest dramatyczna, ponieważ zapowiadane są opady śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

GOPR alarmuje: uważajcie na pogodę

W komunikacie komentującym sprawę GOPR ostrzegł turystów przed przemierzaniem górskich szlaków w czasie, kiedy do informacji publicznej podawane są informacje o zmianach pogodowych. Na początku zimy góry bywają bardzo niebezpieczne i próbę przeżycia przygody można przypłacić zdrowiem, a nawet życiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrol zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

Przed zimową wyprawą warto także pamiętać o odpowiednim ubiorze i ekwipunku. Przede wszystkim jednak nie można działać nierozważnie i lekceważyć poleceń ludzi, którzy znają góry o wiele lepiej niż turyści.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyższa płaca minimalna pozbawi pracy tysiące. Ty także możesz wylecieć NA BRUK!
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Przenigdy nie myj kurczaka przed gotowaniem. FDA ostrzega, to grozi poważnym zatruciem
  4. Jolanta Kwaśniewska nie miała dla córki litości i wygarnęła jej to w twarz. "Wyglądasz jak wiejskie dziecko, chore na tyfus"
  5. Media dotarły do mężczyzny, który ma być biologicznym ojcem księcia Harry'ego. Księżna Diana miała z nim potajemny romans

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News