IMGW pilnie wydało najwyższy, 3. stopień alertów. Życie Polaków zagrożone, niż Sabina niedługo uderzy w Polskę

IMGW pilnie wydało najwyższy, 3. stopień alertów. Życie Polaków zagrożone, niż Sabina niedługo uderzy w Polskę Źródło: .

Pogoda ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, wszystko przez nadciągający niż Sabina. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie.

Pogoda w Polsce może okazać się bardzo groźna, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia. Niż Sabine nadciąga z Niemiec, przyniesie gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych.

Pogoda będzie stwarzała zagrożenie, IMGW ostrzega

Nad Polskę nadciąga Niż Sabina, przyniesie gwałtowną zmianę pogody. Uderzy dziś w nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla całego kraju wydał ostrzeżenie przed podmuchami potężnego wiatru.

- Uwaga, gwałtowny niż zbliża się do Polski. Nadciąga znad Atlantyku i najsilniej jego skutki odczujemy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Bardzo niskie ciśnienie, spadnie nawet do 940 hPa. Porywy wiatru od 95 km/h w centrum do nawet 200 km/h nawet na szczytach Sudetów - czytamy na Twitterze IMGW.

W górach prędkość wiatru może osiągać nawet 200 km/godz. Według synoptyków najsilniej powieje w nocy z niedzieli na poniedziałek w zachodniej części kraju. W poniedziałek silny wiatr będzie odczuwalny na terenie całej Polski.

Wiatr powieje z prędkością nawet 200 km/h

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW wydało oficjalne ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia. Pierwsze dotyczy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz północnych i centralnych powiatów w województwie dolnośląskim, podkarpackim oraz zachodnich regionach w warmińsko-mazurskiego. Wiatr będzie wiał tam ze średnią prędkość 55 km/h a w porywach nawet do 100 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

Wyższy stopień ostrzeżenia dotyczy 12 powiatów w woj. dolnośląskim i podkarpackim. Na tych terenach może wystąpić bezpośrednie zagrożenie życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków muszą zapłacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Poczuli brzydki zapach i zauważyli ciemną maź lejącą się po ścianach. Powód okazał się wstrząsający
  4. Gwiazdor disco polo uwięziony. Nie wiadomo, kiedy wróci do domu
  5. Ogromna, niespodziewana tragedia. Zmarł nagle, rodzina błaga o pomoc

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News