Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca

Trąba powietrzna zdewastowała niemal całą gminę. Widok zniszczeń zasmuca Źródło: Screen/program "Interwencja"

Niszczycielska pogoda wyjątkowo mocno wstrząsnęła jedną z gmin w Polsce. Żywioł zdewastował mnóstwo budynków, zerwał dachy. Mieszkańcy zostali okropnie poszkodowani, ludzie są załamani sytuacją. Niesamowicie przykry widok.

Nieprzewidywalna pogoda zniszczyła niemal całą gminę w Polsce, mieszkańcy byli wstrząśnięci tym, co się stało. Ilość i skala zniszczeń jest ogromna, zniszczone budynki, dachy. Niestety większość mieszkańców pozostała bez jakiejkolwiek pomocy od państwa. Ten widok budzi ogromny smutek. 

Niszczycielska pogoda zdewastowała całą gminę, teraz mieszkańcy zostali bez pomocy

Burza i trąba powietrzna zniszczyła niemal całą gminę Żmudź na Lubelszczyźnie. Pozrywane dachy, zniszczone budynki, ten widok budzi ogromny smutek. Choć niszczycielski żywioł zniszczył okolic niespełna miesiąc temu, część mieszkańców wciąż nie otrzymała jakiejkolwiek pomocy. 

- Trąba powietrzna podrywała wszystko od strony lasu, te gałęzie, wszystko szło na nas. Co zerwało, to zerwało, resztę dachu zostawiło, opuściło z powrotem. Gdyby nie drzewo, to wszystko wbiłoby się w dom - mówiła jedna z poszkodowanych w programie "Interwencja". Burza nawiedziła region 11 czerwca, zniszczonych zostało kilka domów i budynków gospodarczych.

Po burzy urząd gminy powołał komisję, która miała udokumentować straty. Niestety pomoc otrzymali jedynie właściciele uszkodzonych domów mieszkalnych. Ci, których budynki gospodarcze zostały zniszczone, muszą sobie radzić sami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Zrobili 3 czy 4 zdjęcia i powiedzieli, że to tylko do archiwum, bo ze strony gminy i ze strony wojewody nie mamy na co liczyć. Musimy sobie dać radę sami - żaliła się poszkodowana. Wsparcie otrzymały trzy rodziny, których domy mieszkalne uległy zniszczeniu. Wojewoda udzielił im zapomogi w wysokości 11 tysięcy złotych.

Czasami budynki gospodarcze również podlegają takiemu wsparciu z budżetu państwa, jednak musza zostać spełnione pewne kryteria. Taki budynek musi być źródłem produkcji oraz jedynym źródłem utrzymania rodziny. W przeciwnym razie nie można liczyć na pomoc.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb

2. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

Pani Dorota i inni mieszkańcy, którzy ponieśli straty w związku z trąbą powietrzną, która przeszła przez region, są w tragicznej sytuacji. Odbudowa zniszczonych budynków wymaga ogromu pracy i środków finansowych, na co nie mają w tej chwili funduszy. Rolnicy mają ogromny żal do urzędników, że pomoc dotychczas nie nadeszła. Jak zapewnia gmina, ta ma nadejść w najbliższym czasie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieprawdopodobne, ile Kozidrak ma lat, wygląda na młódkę. W jej jadłospisie tkwi sekret na przepiękny wygląd
  2. Kamil Stoch usłyszał fatalną wiadomość. Doniesienia się potwierdziły, bardzo zła wiadomość dla naszych skoczków
  3. Trener przez lata wykorzystał 7 nieletnich chłopców, ale zrobił jeszcze gorszą rzecz. Właśnie usłyszał wyrok
  4. Nagle do bezdomnego podchodzi pies. Niebywałe, co robi mężczyzna, nie wiedział, że jest nagrywany
  5. Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał na wizji. Zażartował z branży pogrzebowej, przesadził?
  6. Właśnie opublikowano oficjalne rozporządzenie Ministra Zdrowia. Chodzi o II turę wyborów, bardzo ważne

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News