Nagle rozpętała się burza śnieżna. Nie żyje 9 osób w tym dzieci, wyjątkowo posępne wiadomości z USA

Nagle rozpętała się burza śnieżna. Nie żyje 9 osób w tym dzieci, wyjątkowo posępne wiadomości z USA

Przyczyną tragicznej śmierci 9 osób była pogoda. Gwałtowna burza śnieżna spowodowała katastrofę, w wyniku której zginęły również dzieci. Tragiczne wiadomości z USA obiegły cały świat.

Pogoda przyczyniła się do katastrofy lotniczej w Południowej Dakocie w Stanach Zjednoczonych. Burza śnieżna obaliła maszynę z 12 osobami na pokładzie. Zginęło 9 osób, w tym 2 dzieci. Tragedia rozegrała się w sobotę w pobliżu lotniska, skąd startował samolot. 

Pogoda uniemożliwia dotarcie na miejsce katastrofy

Do katastrofy doszło w sobotę o godzinie 12:30 czasu lokalnego. Samolot rozbił się w miejscowości Chamberlain niedługo po tym, jak wystartował z lotniska. CNN donosi, że miał on odbyć lot do Idaho Falls w stanie Idaho. Amerykańskie linie lotnicze informują, że na pokładzie maszyny znajdowało się 12 osób. Wśród 9 ofiar jest pilot i dwoje dzieci. Osoby, które przeżyły wypadek, natychmiastowo przewieziono do lokalnego szpitala w Sioux Falls. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Według lokalnych mediów, w momencie tragicznego wypadku w pobliżu miejsca katastrofy lotniczej pojawiło się ostrzeżenie o zamieci. Południowa Dakota to jeden z rejonów zagrożonych obecnie burzami śnieżnymi, których fala przemieszcza się przez całe Stany Zjednoczone na wschód. Akcja ratunkowa również odbyła się w w bardzo niekorzystnych warunkach, podczas zamieci śnieżnej. Media nazywają ją heroiczną walką, bo pogoda niezwykle utrudniała dotarcie na miejsce wypadku. 

Eksperci wyjaśniają dokładne przyczyny katastrofy

Samolot, który się rozbił, to jednosilnikowy turbośmigłowy Pilatus PC-12. Opracowała go szwajcarska firma. Jest wykorzystywany jako korporacyjny i regionalny samolot pasażerski. Ma zasięg lotu 2,7 tysiąca kilometrów i mieści do 10 pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała się narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE

2. Widzowie są oburzeni, ich zdaniem przekroczono granicę żenady. Ogromny hejt za zachowanie jurora w finale "The Voice of Poland"

Od wczoraj na miejscu wypadku pracują eksperci z federalnej agencji lotniczej i z Narodowej Rady Transportu. Ustalają oni szczegółowe przyczyny katastrofy, wśród których jako główny czynnik póki co wysuwają się fatalne warunki atmosferyczne.   

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tuż po wygranej "The Voice" dziennikarka TVP podstawiła mikrofon 17-latce. Niesamowite słowa
  2. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
  3. Pierogi z tym farszem to prawdziwy hit na stole. Mało kto potrafi się im oprzeć, każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis
  4. Chomik gigant istnieje i żyje na Śląsku. Niewiarygodny wygląd, zagrożonego zwierzątka
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać te kwoty, żeby nie stracić pieniędzy

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News