Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilne alerty dla czterech województw

Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilne alerty dla czterech województw Źródło: Pixbay.com

W najbliższym czasie pogoda może być niebezpieczna. IMGW alarmuje i apeluje o zachowanie ostrożności. Cztery województwa znajdą się w strefie niebezpiecznego ryzyka.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje - pogoda niedługo może stanowić zagrożenie dla mieszkańców. Głównym powodem będzie bardzo silny wiatr. Zmiany te w największym stopniu dotkną cztery województwa. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Pogoda w najbliższym czasie może bardzo utrudnić życie mieszkańcom naszego kraju. W niektórych regionach sytuacja będzie na tyle groźna, że IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, alarmujące obywateli. Silny wiatr w porywach może osiągnąć nawet 80 km/h. W strefie wysokiego ryzyka znajdą się województwo pomorskie, zachodniopomorskie, opolskie oraz dolnośląskie. Osoby zamieszkujące te tereny powinny uważnie zapoznać się z wytycznymi.

Pogoda może być niebezpieczna w czterech województwach

Zmieniająca się pogoda przyniesie ze sobą bardzo silny wiatr. To właśnie on najbliższym czasie będzie stanowił największe zagrożenie dla mieszkańców, z uwagi na to, że w porywach może sięgnąć nawet 80 km/h. Zaleca się dodatkową ostrożność na drogach, zwłaszcza że na południu Podkarpacia przewiduje się występowanie niebezpiecznej gołoledzi. W obawie o bezpieczeństwo mieszkańców, IMGW wprowadziło alert pierwszego stopnia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda, która niedługo pojawi się w Polsce, skłoniła pracowników IMGW do wydania ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alert ten oznacza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych warunków, które mogą spowodować zagrożenie strat materialnych, a nawet zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się nie opuszczać domów bez naprawdę poważnych powodów. Ruch drogowy może zostać w tym okresie znacznie opóźniony. Apeluje się również, aby przełożyć terminy wszelkich wydarzeń plenerowych w miarę możliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. "Królowa" nie żyje. Zmarła w otoczeniu najbliższych 

W najbliższy weekend pogoda powinna być obserwowana przez mieszkańców. Wskazane jest także śledzenie komunikatów na temat pojawiających się utrudnień. Szczególnie apel ten dotyczy mieszkańców wspomnianych czterech województw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Uwielbiasz rosół? Wystarczy jeden błąd, może być silnie trujący
  4. Na Kuchenne rewolucje padł smutek. Nie żyją już dwie osoby, tragiczne wydarzenia smucą do dziś
  5. Dramatyczne doniesienia o Górniak. Musiała ze wszystkiego zrezygnować

źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News