Tak krwawego zamachu w tym kraju nie było jeszcze nigdy. Śmiertelne żniwo zostało zebrane – ofiary śmiertelne i ranni są liczeni w setkach.

Do ogromnego zamachu doszło w Mogadiszu. Tak olbrzymiego ataku w historii stolicy Somalii jeszcze nie było. Z rąk terrorystów zginęło 231 osób, a kolejne 300 odniosło obrażenia. Władze kraju ogłosiły 3-dniową żałobę, a prezydent Mohamed Abdullahi Farmaajo apeluje o oddawanie krwi dla poszkodowanych.

Zamachowcy uderzyli podwójnie. Najpierw w pobliżu hotelu „Safari” na ruchliwym skrzyżowaniu eksplodowała ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi. Okolica została wybrana nieprzypadkowo – w pobliżu feralnego skrzyżowania znajdowały się instytucje rządowe, centra handlowe oraz liczne restauracje. Do kolejnego wybuchu w mieście doszło około dwie godziny później.

Jak dotąd żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do odpowiedzialności za krwawy zamach. Za prawdopodobnego sprawcę okrutnej masakry w Mogadiszu uważana jest związana z Al-Kaidą grupa al Shabaab, regularnie przeprowadzająca zamachy na terenie w całej Somalii. Celem organizacji jest odebranie władzy rządowi sprzymierzonemu z USA oraz Unią Afrykańską. Grupa dąży również do narzucenia Somalijczykom fundamentalistycznej interpretacji islamu.

Ostatni zamach był najkrwawszym aktem terroru w historii Somalii. Służby ratunkowe wciąż przeczesują gruzowiska po zawalonych w wyniku zamachu budynków w poszukiwaniu ocalałych. W miejscach gdzie eksplodowały ciężarówki swoich bliskich wypatrują rodziny. Lista ofiar zamachu jest niestety coraz dłuższa. Widnieje na niej już czterech wolontariuszy Somalijskiego Czerwonego Półksiężyca, a kilku z nich pozostaje zaginionych.

Źródło: wsedno24.pl

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również