Podwójne standardy Facebooka. Grożenie śmiercią białym to dla nich nie jest rasizm

Podwójne standardy Facebooka. Grożenie śmiercią białym to dla nich nie jest rasizm

Sposób, w który Facebook kontroluje treści publikowane przez użytkowników, kolejny raz zostanie poddany sprawdzeniu. Jak się bowiem okazuje, standardy dbania o przekazywane informacje są zdecydowanie zaburzone. Internauci mogą grozić śmiercią prezydentowi albo białym kobietom, ale nic nie dzieje się, gdy na żywo transmituje się nawet gwałt, czy znęcanie nad niepełnosprawnymi, gdy oprawcy mają... ciemniejszy kolor skóry.

"Białe kobiety powinny zostać złapane i zabite, aby na świecie nie było białych dzieci, które myślą, że nim rządzą" - napisała jedna z użytkowniczek Facebooka na swoim profilu. Post był szeroko krytykowany, więc inny internauta postanowił zgłosić go, jako propagujący mowę nienawiści. W odpowiedzi otrzymał jedynie osąd, że w grożeniu innym śmiercią nie odkryli naruszenia zasad portalu. Aż trudno to skomentować.

Takim samym wsparciem od Facebooka cieszy się strona, na której internauci śmieją się z wizji śmierci Donalda Trumpa. Czy darzy się go sympatią, czy też nie, tak gigantyczna platforma powinna zachowywać jakieś standardy. Oprócz tego portal odmówił usunięcia filmu, na którym kilku młodych, czarnoskórych mężczyzn znęca się nad chorym umysłowo oraz... transmisji na żywo z gwałtu.

Jak się jednak okazuje, są za to ludzie notorycznie blokowani za udostępniane treści. Zaliczają się do nich na przykład chrześcijanie, którzy na stronach poświęconych homoseksualistom wklejają w komentarzach po prostu fragmenty z Biblii, nie atakując nikogo.

Podwójne standardy, które wciąż rządzą Facebookiem, zaskakują. Czasem bowiem granice dobrego smaku, czy po prostu osobistej wolności innych ludzi są znacząco przekraczane, a portal nie zamierza na to reagować mimo próśb użytkowników. To zaskakujące, bo wpływa przecież na pozytywny obraz strony w głowach internautów, na których zarabiają właściciele.

fot. infowars.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News