Rząd zamierza zadbać o kondycję Polaków i zając się otyłymi obywatelami. Wkrótce podatnicy zapłacą za różne formy walki o zdrowie. W kampanię przeciw otyłości będzie trzeba zainwestować spore środki. Rząd stawia przede wszystkim na zdrowie dzieci do 5. roku życia, ale programy obejmą znacznie szersze masy. 

Rząd zamierza zadbać o zdrowie Polaków, aczkolwiek do tego celu będzie potrzebował pieniędzy obywateli. Władza chce postawić na pomoc profesjonalistów dla rodzin zagrożonych otyłością. Porady, sesje terapeutyczne i pomoc dietetyczna również będą darmowe, dlatego za organizację systemu zapłacić będą musieli wszyscy podatnicy, a bezpośrednio zmiany sfinansuje NFZ.

Walka z otyłością ma się również toczyć na poziomie samorządowym. PiS chce, by społeczności lokalne miały do dyspozycji grupy wsparcia. Ponadto, samorządy mają inwestować w ścieżki rowerowe, siłownie oraz zorganizowane zajęcia sportowe, by grubi obywatele mogli spalać tłuszcz.

Rząd chce również, by w misję włączyli się przedsiębiorcy wdrażając programy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dla swoich pracowników. Na produktach spożywczych mają się również pojawić nowe etykiety, które będą ostrzegać przed żywnością, która może powodować otyłość.

źródło: Gazeta Prawna, Rząd mówi jasno: Polacy mają być szczupli i zdrowi. Za odchudzanie zapłaci państwo

Zobacz również