Ogromna, tajna akcja służb! Dziesiątki milionów uciekły z naszych kieszeni

Ogromna, tajna akcja służb! Dziesiątki milionów uciekły z naszych kieszeni Źródło: Fot. Flickr

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła zaskakującą akcję, w czasie której zatrzymano kolejne osoby podejrzane o poważne przestępstwo. Miały one bowiem należeć do grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT. O co dokładnie chodzi w kontrowersyjnej sprawie?

Krajowe służby przeprowadziły akcje w województwach mazowieckim oraz wielkopolskim, w czasie których zatrzymano dwie osoby. Łącznie w krajowych aresztach znajduje się już 19 podejrzanych, których łączy się ze sprawą.

Wyłudzali podatek VAT, teraz siedzą w areszcie

Zatrzymani to przedstawiciele tzw. firm "słupów". Zorganizowana grupa przestępcza miała wyłudzać podatek VAT w handlu metalami nieżelaznymi. W jaki sposób oskarżeni wpłynęli na straty Skarbu Państwa? - Spółki te nie odprowadzały podatku VAT, a towar ponownie, za pośrednictwem jednej z nich trafiał do Czech. Po wywiezieniu towaru za granicę firmy zwracały się o zwrot nienależnego podatku na podstawie wystawionych faktur. Potwierdzały one rzekome transakcje z podmiotami zagranicznymi i służyły uprawdopodobnieniu obrotu i dokonywaniu na szkodę Skarbu Państwa wyłudzeń podatkowych - ujawnił Stanisław Żaryn, pełniący funkcję rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych.

Co obecnie dzieje się z podejrzanymi?

- Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz zarzuty skarbowe, związane z dokonanymi wyłudzeniami podatku VAT - powiedział także Żaryn w rozmowie z mediami. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki już nie udaje. Przerażająca prawda wychodzi na jaw
  2. Tak naprawdę NIE dostajesz obiecanych 500 zł. Oto jak PiS wykiwał Polaków
  3. Trzęsienie ziemi! Tusk zapowiedział ostateczny pojedynek z Kaczyńskim, rozstrzygną się losy Polski
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News