Uwaga! PiS wprowadza kolejny podatek. Zapłacą miliony Polaków

Uwaga! PiS wprowadza kolejny podatek. Zapłacą miliony Polaków Źródło:

Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa we wprowadzaniu nowych podatków. Zdaniem ekspertów jest to pokłosie rujnującej polską gospodarkę polityki rozdawniczej. Opłata jakościowa dotknie miliony Polaków.

Polacy załamują ręce. Sytuacja robi się bowiem coraz bardziej tragiczna. Koszty programów socjalnych, dzięki którym obóz zjednoczonej prawicy zdobył poparcie społeczne, wystarczające do objęcia samodzielnych rządów zaczęły zbierać żniwo.

Opłata jakościowa "dobije" Polaków

500+, 300+, 1000+ wprowadziły miłośników państwa opiekuńczego w euforię. Teraz okazuje się, że gospodarka zaczęła robić się niewydolna, w związku z czym rząd zmuszony jest do wprowadzania kolejnych podatków. Należy pamiętać, iż do podatków i parapodatków doliczyć trzeba też kryptopodatki, których nie widać gołym okiem, a przejawiają się one w postępującej drożyźnie. Niestety coraz więcej musimy zapłacić za produkty spożywcze, które są artykułami pierwszej potrzeby. Niedawno PiS wprowadził opłatę emisyjną, przez którą wzrosła cena paliwa, teraz władza wprowadza tak zwaną opłatę jakościową, która dotknie miliony Polaków. Nowy podatek będzie musiał zapłacić każdy posiadacz samochodu. Opłata zostanie bowiem doliczona do ceny każdego przeglądu technicznego pojazdu i wynieść ma 4 złote.

Rząd wyjaśnia

- Nowy, zmieniony system badań technicznym pojazdów ma realnie zapewniać, aby pojazdy były utrzymywane na bezpiecznym i akceptowalnym poziomie w trakcie ich eksploatacji - argumentuje zasadność wprowadzanej opłaty Marek Chodkiewicz, który jest podsekretarzem stanu w resorcie infrastruktury. Oficjalna wersja rządu jest tak, iż dodatkowe funduszy uzbierane w ten sposób mają zasilić Transportowy Dozór Techniczny, którego zadaniem jest dbanie o jakość przeprowadzanych przeglądów technicznych. Choć kwota ta może nie robi wielkiego wrażenia na pierwszy rzut oka, to biorąc pod uwagę, że podnoszone są inne podatki, a co za tym idzie koszty wielu usług i produktów, to w sumie polski podatnik dostaje coraz mocniej po kieszeni. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Macierewicz, Kaczyński i Terlecki WYLECĄ z Sejmu?! Ten projekt zniszczy PiS
  2. Szydło doprowadziła do furii Polaków! „Żaden premier nie ukradł tyle pieniędzy”
  3. Makabra na Mundialu! Wjechał w tłum ludzi rozpędzonym autem
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News