Podstawowe produkty, które każdy ma w lodówce, będą obarczone dodatkowym podatkiem? Nie da się go uniknąć, mieszkańcy są oburzeni

Podstawowe produkty, które każdy ma w lodówce, będą obarczone dodatkowym podatkiem? Nie da się go uniknąć, mieszkańcy są oburzeni

Podatek od cukru oraz podatek od mięsa to nie wszystko, czego możemy się spodziewać. Okazuje się, że mogą zostać wprowadzone kolejne podatki na podstawowe produkty, które każdy z nas ma w swojej lodówce.

Podatek od produktów, które każdy z nas ma w lodówce? Nie tylko za cukier czy papierosy przyjdzie zapłacić więcej. Najnowszy pomysł najmocniej uderzy w konsumentów. 

Podatek od produktów pochodzenia zwierzęcego 

Mleko, jajka, sery i przede wszystkim mięso miałyby zostać objęte dodatkowym podatkiem. Okazuje się, że zmiany, które mają zostać wprowadzone, zostały zaproponowane w celu polepszenia warunków zwierząt, które są hodowane w przemyśle spożywczym.

Poprawienie jakości życia i śmierci zwierząt miałoby zostać osiągnięte, gdyby został wprowadzony dodatkowy podatek od ich sprzedaży. Dzięki temu osoby, które zajmują się hodowlą krów, kur czy świni miałaby otrzymywać więcej pieniędzy, które docelowo miałby poprawić warunki  bytowe zwierząt. 

Wprowadzenie takiego podatku stanie się jednym z najważniejszych pytań, które zostanie postawione podczas posiedzenia niemieckiego rządu. Okazuje się, że nasi zachodni sąsiedzi chcą płacić więcej za produkty pochodzenia zwierzęcego, jeżeli miałoby to przyczynić się do poprawy warunków, w jakich są przetrzymywanie. Sondaże pokazują, że ponad połowa z Niemców jest za wprowadzeniem takiego podatku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podatek dla dobra zwierząt. Czy nie jest za późno?

- Zamiast zadzierać z potężnymi korporacjami i gwarantować ceny pokrywające koszty, odpowiedzialność zostaje znowu przeniesiona na konsumentów - przyznała Kirsten Tackmann, która jest przeciwna wprowadzeniu dodatkowego podatku. 

Zdania polityków są podzielone. Renate Kuenast z partii Zielonych, wskazuje na to, że jest o wiele za późno, by wprowadzenie podatku od produktów pochodzenia zwierzęcego, przyczyniło się to do jakiejkolwiek poprawy warunków, w jakich żyją. Minister rolnictwa jest przekonany, że dodatkowy podatek wpłynąłby pozytywnie na zwierzęta hodowlane. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Ujawniono nieznane dotąd przepowiednie Baby Wangi na 2020 rok. Spełnia się na naszych oczach?

Wprowadzenie dodatkowego podatku od produktów pochodzenia zwierzęcego nie wpłynie na to, że zwierzęta nadal będą trafiać na talerze. Niezależnie od tego, ile przyjdzie zapłacić za produkty mięsne, nie wszyscy konsumenci zdecydują się przejść na diety wegetariańskie czy wegańskie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Gdy skończyła 18 lat, jadła tylko po trzy jabłka dziennie prawie przez rok. Jej wygląd powala
  4. Gwiazda "M jak miłość" i "Złotopolskich" przeszła przez największy ból. Śmierć zabrała jej dwóch ukochanych mężczyzn
  5. Spotkał się z Romualdem Lipko tuż przed śmiercią. Bolesne ostatnie chwile, które opisał Felicjan Andrzejczak

źródło: moneypl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News