Poczta Polska nie wyemituje znaczków pocztowych związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fundacji jest przykro, że 25. rocznica nie zostanie upamiętniona w ten sposób.

Poczta Polska rozpoczęła współpracę z WOŚP w 1994 roku. Do tej pory wyemitowała 8 znaczków i 7 kartek pocztowych. Jednak w tym roku wspierający będą musieli zadowolić się jedynie okolicznościowymi kartkami pocztowymi.

Według portalu oko.press decyzja poczty jest uzasadniona ograniczeniem kosztów związanych z zasobami niesprzedanych znaczków pocztowych. Decyzja ta miała być zatwierdzona przez Ministerstwo Infrastruktury. Spółka twierdzi, że w tym roku zdecydowała się na wydanie wyłącznie kartek, które nie mają być rekompensatą.

 Zależy nam na tym, aby promować ważne i potrzebne inicjatywy dla naszych obywateli. Z tego powodu postanowiliśmy w tym roku partycypować w Finale WOŚP, tak jak w latach poprzednich, wydając kartkę (…) dedykowaną 25. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – tłumaczył całe zamieszanie Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Nie jest to jedyna spółka państwowa, która ograniczyła współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Znacznie wcześniej Telewizja Polska odmówiła emisji tegorocznego Finału WOŚP. W związku z tym widzowie będą mogli ją oglądać w TVN.

wosp

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również