Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki sądowe. Koniec z odbiorem w monopolowym

Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki sądowe. Koniec z odbiorem w monopolowym Źródło: źródło/wikimedia.org

"Czas odbierania przesyłek sądowych w sklepach monopolowych 10 grudnia 2015 roku się zakończył" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Poczta Polska będzie obsługiwać sądy od lutego 2016 roku do 2018.

Wiceminister Jaki uważa, że dzięki temu nie będzie już problemu z nieotrzymywaniem przesyłek sądowych lub z dostarczaniem ich pod niewłaściwy adres. Jaki podkreślił, z polecenia ministra sprawiedliwości brano pod uwagę nie tylko cenę, ale też jakość wykonywanej usługi. Konkurentem Poczty Polskiej była Polska Grupa Pocztowa (PGP), która zaoferowała cenę 475,6 milionów złotych. Oferta państwowej poczty wynosiła 293,2 milionów złotych. Rzecznik Poczty Polskiej stwierdził, że zwycięstwo w przetargu to "ważny element rozwoju Poczty Polskiej".
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury zapewnia, że poczta podoła zadaniu - "Poczta Polska zrobi wszystko, aby dać dowód, że jest tą instytucją, która to zadanie wykona w sposób właściwy"
Przetarg na obsługę sądów został rozpisany 7 maja przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Obecnie doręczaniem przesyłek sądowych zajmuje się InPost (należący do PGP), który wygrał przetarg w 2013 roku.
jo, źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News