Ogromna afera w Poczcie Polskiej? 11 osób może usłyszeć poważne zarzuty

Ogromna afera w Poczcie Polskiej? 11 osób może usłyszeć poważne zarzuty Źródło: screen/YouTube/Poczta Polska

Poczta Polska ma poważne kłopoty. Centralne Biuro Antykorupcyjne właśnie zatrzymało 11 osób, które najprawdopodobniej usłyszą zarzuty o korupcję. Chodzi o ogromne sumy pieniędzy.

Poczta Polska ma poważne problemy. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego właśnie zatrzymali 11 osób, które są podejrzane o korupcję. Sprawa dotyczy zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej. Chodzi o kwoty rzędu 30 milionów złotych.

CBA zatrzymało dziś 11 osób. Jak podały media, wśród nich znajdują się 2 osoby z warszawskiej spółki informatycznej, 5 pracowników Poczty Polskiej, a także osoby, które są związane z głównymi podejrzanymi w sferze rodzinnej lub biznesowej.

Poczta Polska ma poważne problemy. Chodzi o ogromne kwoty

Media podały informacje o 11 zatrzymanych, jednak wiadomo, że akcja CBA jeszcze się nie zakończyła. W tej chwili trwają przeszukiwania mieszkań i siedzib należących do Poczty Polskiej, w których mogą znajdować się kluczowe dowody w sprawie. 

Funkcjonariusze planują również przeszukanie siedziby spółki, która realizowała zamówienia na rzecz Poczty Polskiej. Wartość zamówień, które stanowią przedmiot śledztwa, szacuje się na 30 milionów złotych. Jak podały media, Poczta Polska miała je zlecać w zamian za korzyści majątkowe w wysokości przynajmniej 300 tysięcy złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawa jest rozwojowa. Przeszukania nadal trwają

Jak podały media, sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzani zostali zatrzymani i już wkrótce usłyszą zarzuty. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaną oskarżeni o korupcję. 

Sprawa, w której jedną z głównych ról odgrywa Poczta Polska, może okazać się początkiem większego skandalu. Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Swoje stanowisko w sprawie przedstawiła nam także Poczta Polska, która potwierdziła, że Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do siedziby na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zgodnie z przekazanymi informacjami, "śledztwo dotyczy działań organów ścigania wynikających ze zgłoszonych w kwietniu 2018 roku przez Zarząd Poczty Polskiej informacji w ramach "tarczy antykorupcyjnej"." 

Jak czytamy dalej w oświadczeniu, "Poczta Polska przy przetargach publicznych uruchamia "tarczę antykorupcyjną" zwracając się do odpowiednich służb o zabezpieczenie postępowań przed korupcją. Działania Prokuratury i CBA są wynikiem takiego zgłoszenia." Dodatkowo Poczta Polska podkreśla, iż w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

źródło: RMF 24

Następny artykuł