Pocisz się nocą? To może być znak niebezpiecznej choroby

Pocisz się nocą? To może być znak niebezpiecznej choroby Źródło: fot. wikimedia.org/Keith Allison

Pocenie się podczas wysiłku nie jest niczym dziwnym. Jednak jeżeli zdarza nam się to podczas snu, może to oznaczać, że z naszym zdrowiem nie jest najlepiej.

Pocenie się dla wielu osób jest rzeczą krępującą. Oczywiście, jeżeli ćwiczymy, to nie ma w tym nic dziwnego, ale niektórzy muszą się zmagać z problemem nadmiernej potliwości nawet w momencie, kiedy temperatury delikatnie pójdą w górę. Jednak co to może oznaczać, jeżeli pocimy się podczas snu? Okazuje się, że może to być objaw wielu chorób.

Pocenie się nocą jako objaw groźnej choroby

Przede wszystkim warto zaznaczyć, dlaczego w ogóle nasz organizm się poci. W naszej skórze umieszczone są miliardy gruczołów, które odpowiedzialne są właśnie za wydzielanie potu. Na samo zjawisko pocenia ma duży wpływ nasza gospodarka wodna, ponieważ w niektórych sytuacjach w taki sposób będziemy się pozbywać nadmiaru płynu z organizmu. Jednak w normalnej sytuacji pocenie ma za zadanie schłodzenie naszego organizmu. Warto też wspomnieć, że za towarzyszący temu nieprzyjemny zapach wcale nie jest odpowiedzialny pot, który składa się głównie z wody, a bakterie. Więc codzienna higiena powinna przynajmniej ten jeden problem zniwelować.

Jednak wracają do meritum, nocne pocenie się może być wywołane między innymi zbyt wysoką temperaturą w sypialni, jak i nieodpowiednim dla nas rodzajem pościeli. Jednak, jeżeli ten wstydliwy problem powtarza się bez widocznej przyczyny, to powinno to zwrócić naszą uwagę.

Jedną z przyczyn nadmiernego pocenia się podczas snu są zaburzenia hormonalne wywołane np. chorobą tarczycy, a najczęściej nadczynnością tego gruczołu. W takim wypadku wystarczy zwykłe badanie krwi, aby dowiedzieć się, czy to właśnie jest przyczyną naszego problemu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety również o wiele bardziej niebezpieczne choroby powodować mogą nadmierne pocenie się podczas snu takie jak gruźlica, borelioza, AIDS, cukrzyca, a nawet chłoniak, białaczka, rak trzustki lub guz mózgu. Jednak spokojnie, ponieważ jest to jeden z możliwych objawów. Dlatego przede wszystkim musimy obserwować nasz organizm i jeżeli faktycznie nasz stan zdrowia nas zaniepokoi, to niezwłocznie powinniśmy udać się do specjalisty.

Pamiętajmy również, że nie powinniśmy wstydzić, się mówić o takich rzeczach lekarzom. Dla nich może to być jedynie kolejny objaw, który ułatwi szybką diagnostykę, a to umożliwi szybsze wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Dlatego, jeżeli zachowanie naszego organizmu nie daje nam spokoju, to zapytajmy o to podczas wizyty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Uwielbiany aktor Pierwszej Miłości pokazał żonę. Jej uroda powala na kolana
  4. Iga Lis bez makijażu nie jest już taka ładna? Zdjęcie nieumalowanej córki Rusin w sieci
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Nie żyje uwielbiany bohater "M jak miłość". Fani serialu we łzach

 

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News