Pobierasz 500 plus? Rząd masowo odbiera świadczenie

Pobierasz 500 plus? Rząd masowo odbiera świadczenie Źródło: Fot. Public Domain Pictures

To bardzo ważna informacja dla tych, którzy pobierają świadczenie 500 plus! Rząd zdecydował się masowo odbierać pieniądze tym, którym według specjalnych przepisów się one nie należą. Koniecznie zapoznajcie się ze wszystkimi warunkami.

Kiedy projekt 500+ ostatecznie wszedł w życie, bardzo wiele osób zdecydowało się ubiegać o przyznanie świadczenia. Jak się właśnie okazało, procedury są jednak dużo bardziej skomplikowane, niż się wydaje.

500 plus - warunki przyznania

Problem szczególnie dotyczy rodzin, które otrzymują pieniądze na pierwsze dziecko. Muszą one bowiem osiągać dochód poniżej pewnego progu. Co ciekawe, często dzieje się tak, że po poprawieniu się statusu majątkowego rodziców, nie decydują się oni zgłaszać urzędnikom tych zmian. To właśnie te osoby w największej części już wkrótce będą zmuszone oddać przyznane środki. ZOBACZ TAKŻE: Dziwna tajemnica braci Kaczyńskich. Chodzi o ich matki chrzestne - Do połowy lutego 2018 roku PCŚ wydało 319 decyzji dotyczących zwrotu nienależnie pobranych świadczeń. Decyzje te wydano na łączną kwotę 319 836,40 zł i dotyczyły one całego okresu obowiązywania programu Rodzina 500+ czyli od 1 kwietnia 2016 roku. Obecnie klienci PCŚ zwrócili 208 679,86 zł - powiedział na temat sprawy dyr. Damian Napierała, reprezentujący Poznańskie Centrum Świadczeń.

Urząd odbiera pieniądze

- Ponadto decyzje o zwrocie świadczeń dotyczą sytuacji, w których po przyznaniu świadczeń rodzice się rozwodzą i opieka nad dzieckiem jest powierzona tylko jednemu z nich, a świadczenia do tej pory wypłacane były drugiemu rodzicowi - dodał także ekspert. Koniecznie sprawdź więc, czy nie powinieneś wybrać się do urzędu. Otrzymany od państwa rachunek może ostatecznie okazać się naprawdę gigantyczny. ZOBACZ TAKŻE: Wielotysięczny tłum wyszedł na ulice Warszawy! Inne miasta dołączają Następny artykuł